Zwalczanie gryzoni za pomocą trutek

W okresie jesiennym gryzonie bardzo często szukają budynków, w których mogłyby przetrwać zimę. Zazwyczaj trafią do piwnic czy na strychy domów. Zdarza się nawet, że pojawiają się w pomieszczeniach mieszkalnych. Jeśli panują sprzyjające warunki, potrafią mnożyć się w bardzo szybkim tempie.

Działanie trutek i inwestycja w klatki deratyzacyjne

tania deratyzacja w WarszawieObecność gryzoni można rozpoznać po charakterystycznym zapachu, ale również odchodach, które zostawiane są w różnych miejscach. Nie należy zwlekać z wezwaniem firmy deratyzacyjnej, bo jak wiadomo, gryzonie mogą przenosić różne schorzenia, a oprócz tego prowadzą do wielu zniszczeń – przegryzają kable, ubrania, niszczą meble i nie tylko. Gryzonie to nie tylko myszy. Czasami w budynkach pojawiają się również szczury. Dotyczy to bardzo często budynków inwentarskich. Taka tania deratyzacja w Warszawie może rozwiązać problem raz na zawsze. Inne gryzonie zwalczane przez pracowników firmy to kuny i krety. Zwalczanie gryzoni nie należy do trudnych zadań. Najczęściej wykorzystuje się tutaj preparaty w postaci trutek. Trutki zawierają substancje, która doprowadzają do rozrzedzenia krwi u gryzoni. Po pewnym czasie dochodzi w końcu do zawału serca u gryzonia. Oczywiście są też inne metody deratyzacji jak np. pułapki, klatki żywołowne, chwytacze. Wyższą skutecznością charakteryzują się jednak trutki. Substancje trujące muszą jednak zostać odizolowane, by nie doszło do przypadkowego spożycia przez dzieci czy zwierzęta domowe.

Warto też zabezpieczyć budynek na przyszłość, umieszczając wokół niego specjalne klatki deratyzacyjne. Klatki mogą mieć klasyczne kształty, ale też można kupić takie w formie kamienia, opony i nie tylko. Aktualnie właściciele nieruchomości zgodnie z prawem mają obowiązek przeprowadzania regularnej deratyzacji w okresach kwieceń – maj, listopad – grudzień.