Zmiana zaczyna się w tobie czyli coaching indywidualny

Zastanawiasz się czasem dlaczego twoje życie znalazło się na takich, a nie innych torach? Być może warto czasami zatrzymać się w codziennym pędzie i obejrzeć za siebie?

Coaching indywidualny i zmiana życia

coaching indywidualnyProfesjonalni trenerzy rozwoju osobistego słusznie zgadzają się w jednej kwestii: miejsce, w którym jesteś teraz, jest wynikiem decyzji podejmowanych w twoim życiu w ciągu ostatnich pięciu lat. Zatem jeżeli ci się ono nie podoba, zastanów się – może coś przegapiłeś? Może kierowałeś się złymi przesłankami? Może te szkolenia sprzedażowe, z których nie skorzystałeś w poprzedniej pracy pomogłyby ci ją zachować? Znasz powiedzenie, że trening czyni mistrza? Na pewno tak. Trenujemy w sporcie, w nauce różnych umiejętności. I to niezależnie kim jesteśmy. Szkolenia dostępne są nie tylko dla pracowników niższego szczebla. Z pewnością nie raz i nie dwa widziałeś oferty i ogłoszenia na szkolenia menadżerskie. Jeśli się zastanowisz i rozejrzysz, dojdziesz do wniosku, że najlepsze życie i największe sukcesy mają ci, którzy najwięcej się uczą. Nie, nie chodzi o szkołę. Chodzi o znacznie bardziej przydatną, życiową edukację. Jeżeli nie możesz odnaleźć siebie w swoim życiu, z pomocą może przyjść coaching indywidualny. Być może zabrzmi to trochę nader poetycko, ale coaching to swojego rodzaju pomoc w odkrywaniu sztuki życia. To nie jest szkolenie takie, jak ci się wydaje. Ma ono pomóc zmienić nastawienie i relacje. Coaching zespołowy pomaga w zasadzie w podobnych sferach w pracy.

Bardzo często dzięki niemu udaje się zażegnać konflikty w zespole i podnieść wydajność i jakość współpracy. A ty? Jeżeli chcesz zmian, musisz najpierw zmienić sposób myślenia. Zacznij współpracować sam ze sobą.