Złota ozdoba na szyję

Biżuteria towarzyszy ludzkości od początku naszego istnienia na tej ziemi. Zdobienie ciał miało na początku pokazywać hierarchię w danym społeczeństwie. Najmocniej zdobili się królowie, a więc głównie mężczyźni. W dzisiejszych czasach biżuteria jest stricte kobiecą domeną. Każda pani lubi podkreślać swoją urodę mniej lub bardziej delikatną biżuterią. 

Choker na kobiecej szyi

złoty chokerBiżuteria jest w dzisiejszych bardzo popularna wśród kobiet, ale przecież jakieś kilkaset lat temu i wcześniej to mężczyźni stroili się najmocniej. Kiedyś biżuteria miała nie tylko zdobić, ale też wyznaczała statusy społeczne. Na dzień dzisiejszy ozdoby są ogólnodostępne i kobiety używają ich jako uzupełnienia stylizacji. Tak jak w modzie odzieżowej, tak też w świecie biżuterii co roku pojawiają się nowe kolekcje, które wyznaczają trendy na dany sezon. W tym sezonie letnim, wśród typowo eleganckiej biżuterii, prawdziwym hitem jest złoty choker, który zakład się na szyje. Najmodniejsze chokery są bardzo delikatne i pięknie podkreślają piękno kobiecej szyi. Pasują na różne okazje, od najbardziej oficjalnych, przez wyjście do pracy, aż po wyjście na randkę. Chokery, w różnej formie, cieszą się wciąż rosnącą popularnością od kilku lat. Zaczęło się od wyrazistych chokerów używanych głównie przez młodzież, aż w końcu projektanci biżuterii zauważyli szansę na stworzenie chodliwej ozdoby, która kobietom na pewno przypadnie do gustu. Wszystko wskazuje na to, że chokery będą przez jakiś czas jeszcze podbijać świat mody. 

Kobiety uwielbiają biżuterię, chociaż w historii również mężczyźni nosili jej dość sporo. Na dzień dzisiejszy świat jubilerstwa jest kobiecą domeną. Co roku pojawiają się na rynku nowe kolekcje, które proponują nowe ozdoby wykonane ze złota, srebra i tak dalej. W tym sezonie świat mody podbijają złote chokery.