Zestaw narzędziowy dla majsterkowicza

Przeglądałam już wiele stron dotyczących majsterkowania i narzędzi, ale im więcej czytam tym mniej wiem…Mój mąż od niedawna został zapalonym majsterkowicze. Wyciąganie wtryskiwaczy w silniku to wszystko zapoczątkowało. Mąż stwierdził, że nie wyda kilkuset złotych na wyjęcie zapieczonych wtryskiwaczy i sam zaczął kombinować jak to zrobić.

Jakie narzędzia przydadzą się majsterkowiczowi?

Wyciąganie wtryskiwaczy, narzędziaMiał jakiś tam podstawowy zestaw narzędziowy, kilka kluczy, śrubokrętów, młotek i takie tam, które każdy z nas ma w domu. Męczył się z tym przez cały weekend, ale zawziął się i powiedział, że nie odpuści dopóki tego nie naprawi, bo do warsztatu na pewno nie pojedzie. Próbowałam go przekonywać, że to zły pomysł, ale okazało się, że wszystko się udało i samochód naprawiony. Potem stwierdził, że kupi sobie klucz do drążków kierowniczych, żeby zobaczyć jak wygląda, bo miał wrażenie, że coraz gorzej mu się kieruje samochodem oraz podnośnik, żeby zobaczyć jak auto wygląda od spodu. Całe dnie spędza teraz w garażu oglądając swój pojazd, pomógł nawet sąsiadowi z drobną awarią, kiedy jego aut nie chciało ruszyć, co dodatkowo zachęciło go do majsterkowania i teraz spędza coraz więcej czasu w naszym garażu. . Mój mąż nie jest jakiś ekspertem od napraw i nie zamierza rzucić pracy by otworzyć własny warsztat samochodowy, ale lubi czasem sobie pomajsterkować, więc profesjonalne narzędzia warsztatowe są nam niepotrzebne. Chodzi mi raczej o taki bardziej zaawansowany zestaw dla amatorów, który przyda się przy drobnych naprawach. Czytałam, że zestaw bitów do wkrętarki, miernik czy jakieś ,,grzechotki” by się przydały. Jakie wybrać? Czym się kierować przy wyborze? Czy są jakieś uniwersalne narzędzia, które nadadzą się do naprawdę domowych? Zależy mi żeby to nie były narzędzia, które rozpadną się po pierwszym użyciu, ale nie muszą też przetrwać dziesięciu lat, bo mężowi się może odwidzi i zostaniemy z narzędziami, z którymi nie mamy co robić. Cena w granicach rozsądku, jakieś kilkaset złotych jestem w stanie wydać, jeśli sprzęt jest tego wart.

Od siebie dodam, że gdyby zestaw narzędziowy był w miarę uniwersalny i nadawał się do prac domowych np. naprawienia telewizora czy innego małego sprzętu, przykręcenia jakiś śrubek, skręcenia mebli to będzie dla mnie dodatkowa zaleta.