Zdrowsza i elastyczna skóra dzięki mikrodermabrazji

 

Naskórek stanowi zewnętrzną warstwę skóry. Najbardziej na zewnątrz zlokalizowane są komórki zrogowaciałe, które zawierają keratynę. Te komórki stale podlegają wymianie na nowe. Nowe komórki powstają w najgłębszych warstwach naskórka. Z wiekiem jednak cały ten proces zostaje zaburzony i przebiega znacznie wolniej.

Głowica ścierająca, która usuwa złuszczony naskórek

mikrodermabrazja ŁódźNaskórek nie jest w stanie tak szybko produkować nowe komórki, które zastępowałyby te złuszczające się. To z kolei prowadzi do wielu różnych problemów skórnych, wpływając na stan i oczywiście wygląd skóry. Mikrodermabrazja pozwala usunąć komórki martwe, zrogowaciałe, a tym samym dochodzi do pobudzenia produkcji zupełnie nowych komórek w głębszych warstwach. Pobudzone zostają takie procesy jak podział komórek, ich wzrost, odnowa. Taki zabieg jak mikrodermabrazja Łódź przynosi bardzo dobry efekt kosmetyczny. Warto wspomnieć też o tym, jak przebiega sam zabieg. Może on być wykonywany przez wykwalifikowaną kosmetyczkę albo przez lekarza (zdecydowanie rzadziej). W Polsce dostępne są również zestawy do domowej mikrodermabrazji, które można kupić już za kilkaset złotych. Zabieg nie jest długotrwały. Zazwyczaj trwa on od 20 do 60 minut. Oczywiście przed zabiegiem skóra musi zostać dokładnie zdezynfekowana. Dopiero później można przyłożyć do powierzchni naskórka głowicę ścierającą. Kryształki znajdujące się na głowicy zostają użyte. To one doprowadzają do ścierania zrogowaciałych warstw naskórka.

Zużyte kryształki oraz złuszczone komórki naskórka trafiają do specjalnego pojemnika znajdującego się w urządzeniu. Po zabiegu może dojść do przejściowego podrażnienia oraz zaczerwienienia skóry twarzy, czym nie należy się przejmować. Dzięki mikrodermabrazji skóra wygląda znacznie zdrowiej, ma większą elastyczność i zostaje odmłodzona.