Zakup kamer cctv przez internet

Wyposażenie domu w monitoring było nieco trudniejsze, niż można było przypuszczać. Początkowo myślałem, iż wystarczy tylko podłączyć kamery do komputera z odpowiednim oprogramowaniem, i wszystko będzie działać jak należy. Niestety, okazało się, iż wcale nie jest to tak łatwe, i należy spędzić nad doborem urządzeń i instalacją nieco więcej czasu.

Instalacja monitoringu ze sklepu internetowego

kamery cctv - sklep internetowyPierwszym wyborem, na jaki prawie się zdecydowałem były zwykłe kamery stacjonarne. Były one dobrej jakości i wystarczyłyby w zupełności do monitorowania domu, aczkolwiek szybko zrezygnowałem z tego pomysłu, ponieważ kamery takie mogły być zamontowane tylko na stałe, bez możliwości obrotu czy zbliżenia, a ich przestawienie wymagało ręcznej manipulacji kamerą. Dlatego też bardziej zainteresowały mnie obrotowe kamery cctv – sklep internetowy miał ich dość duży wybór, skierowany głównie do sklepów i innych dużych obiektów, aczkolwiek takie rozwiązanie przemawiało do mnie o wiele bardziej. Cztery kamery obrotowe pozwalały obserwować całość posesji, a dzięki możliwości obrotu i zbliżenia nie było takiego miejsca, którego nie dałyby rady pokryć polem wizji. Było to coś w czym przebijały one stacjonarne kamery na samym starcie. Do tego, większość z tych kamer miała możliwość dokładnego zbliżenia, a także fabryczny tryb nocny z bardzo dokładnym obrazem nawet w całkowitej ciemności. Były to opcje niespotykane w tradycyjnych kamerach i przydawały się zaskakująco często.

Sklep także oferował wiele akcesoriów do samych kamer, takich jak wymienne obiektywy o różnych parametrach, specjalne uchwyty montażowe czy też obudowy do używania na zewnątrz. Z tak obszerną ofertą, nie miałem najmniejszego problemu z wyborem urządzeń, dopasowanych idealnie do moich potrzeb.