Zabieg mezoterapii na skórę twarzy, szyi i dekoltu

Skóra twarzy jest szczególnie narażona na różnego rodzaju czynniki uszkadzające i niedobory. Właśnie dlatego warto o nią zadbać, stosując zabiegi medycyny estetycznej. Wśród tych zabiegów na szczególną uwagę zasługuje na pewno mezoterapia igłowa.

Skład preparatów stosowanych w mezoterapii

skuteczna mezoterapia - zielona góraJak sama nazwa wskazuje, jest to zabieg, w którym wykorzystuje się bardzo cienką igłę do wstrzyknięcia substancji aktywnych wgłąb skóry. Do mezoterapii wykorzystuje się różne preparaty. Zdecydowanie najczęściej stosowane są te z kwasem hialuronowym, a do tego dodaje się jeszcze witaminy. W preparatach do mezoterapii najczęściej występujące witaminy to A, C oraz E. Czasami w preparatach można jeszcze znaleźć inne substancje czynne jak np. wyciągi z zielonej herbaty, alg morskich, różnych owoców itd.. Taka skuteczna mezoterapia – zielona góra to na pewno dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą w sposób szczególny zadbać o swoją skórę. Dużym zainteresowaniem cieszą się też zabiegi mezoterapii igłowej, które stosuje się pod oczy. Jest to najlepsze rozwiązanie dla tych osób, które skarżą się na worki pod oczami. W czasie terapii podawane są małe dawki substancji leczniczych. Kosmetolodzy i lekarze medycyny estetycznej doskonale wiedzą, jakich dawek preparatów do mezoterapii używać, by efekt był jak najlepszy. Substancje lecznicze sprawiają, że skóra zostaje odmłodzona. W związku z tym bardzo szybko znikają cienie pod oczami, które uważa się za defekt.

Innym miejscem, w którym często wykonuje się mezoterapię igłową jest szyja oraz dekolt. Kobiety czasem skarżą się na brak sprężystości skóry w tych miejscach. Mezoterapia również tutaj jest w stanie pomóc – zwłaszcza jeśli zastosuje się kwas hialuronowy, który bardzo dobrze zwiększa sprężystość, napięcie skóry i sprawia, że znikają zmarszczki.