Za dużo komputera – optyk potrzebny

Jak się dzisiaj okazuje, młodzi ludzie, chociaż nie generalizując bo i starszych to dotyczy, nie mogą żyć bez komputera. Strony ze śmiesznymi filmami, praca, memy, portale społecznościowe i wiele wiele innych to tylko wierzchołek góry lodowej, jakim jest uzależnienie od internetu. Idź do optyka.

Dobry optyk Bydgoszcz mile widziany.

okularyJak się jednak okazuje, przesiadywanie „w” komputerze ma ogromny, wręcz znaczący wpływ dla naszych oczu. Wiele osób do pracy przy komputerze kupuje specjalne okulary, soczewki, krople, żeby zapobiegać degradacji oczu – na ile to jest jednak skuteczne? Ciężko to jednoznacznie ocenić, ponieważ każdy ma inny wzrok. Ja osobiście mogę powiedzieć, że przed komputerem spędzam bardzo dużo czasu od przeszło 10lat i całe szczęście (odpukać) nie mam problemu z oczami, jednak wiele z moich znajomych musi już nosić czy okulary czy soczewki. Pewien optyk Bydgoszcz wypowiadał się na ten temat i mówił, że jest to już nie do zatrzymania i coraz więcej osób przychodzi na badanie wzroku bo coraz gorzej widzi. Również okulista dziecięcy ma co robić, w końcu skoro u dzieci, gdy jeszcze wzrok się nie ukształtował tak, jak powinien również są zasypywane bodźcami takimi jak obraz z telewizora czy komputera to nie ma co się dziwić, że i dzieci muszą mieć okulary. Oczywiście, wiele osób bagatelizuje to i nie chodzi do okulisty a salon optyczny omija jak zło. Dzieje się tak, ponieważ ludzie wstydzą się swojej słabości, a jak można się domyślić, każda wada czy to wzroku czy to słuchu jest jakąś słabością. Szczególnie, że dzisiaj w komputerze widzimy idealne gwiazdy, z prostymi zębami, doskonałym wzrokiem i słuchem. Jednak nie ma co się oszukiwać. Dla paparazzi muszą oni tak wyglądać.

Jak jednak zachowują się w domowym zaciszu? Tego nie wiemy, chociaż podejrzewam, że i gwiazda kina w domowym zaciszu do czytania scenariusza zakłada zwykłe okulary jak zwykły Polski Kowalski. Mamy się więc czego wstydzić? Optyk coraz częściej jest nam potrzebny.

Źródło:

http://salonvision.pl