Wzmacniane wędziska sumowe

Sum jest rybą, której w naszych wodach zaczyna brakować. Niemniej jednak spotkać ją można na różnych łowiskach komercyjnych oraz oczywiście w prywatnych stawach. Ten gatunek ryby potrafi osiągać kolosalne rozmiary więc nie warto lekceważyć tych ryb podczas łowienia. Do łowienia sumów przeznaczone są już nawet specjalnie wzmacniane wędziska.  

Najmocniejsza wędka na suma

wędka sumowa mikadoRyba jaką jest sum osiąga nawet ponad 2 metry długości. Im większa ryba tym większą siłą dysponuje więc wyholowanie takiej bestii może być naprawdę konkretnym wyzwaniem. Wędkarz holując taką rybę powinien być skupiony tylko i wyłącznie na poprawnej technice holowania a nie powinno go martwić czy jego sprzęt będzie w stanie wytrzymać walkę z tak dużą rybą. W związku z tym powstała wędka sumowa Mikado, która jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających wędkarzy. Blanki w tej wędce wykonane są niezwykle trwałego włókna węglowego. Często wędki tego typu posiadają dodatkowo aluminiowe uchwyty oraz wstawki wzmacniające. Wpływa to na poprawę jakości wędki ale również powoduje, że wędka ta jest dość ciężka. Dlatego w przypadku łowienia sumów często stosuje się metodę gruntową. W takiej metodzie wędka leży na stojaku a my czekamy na branie. Warto pamiętać by kupować wędki sumowe o bardzo dużym ciężarze wyrzutu. Dzięki temu będziemy mogli posłać odpowiednio dużą ilość przynęty na pożądaną odległość. W przypadku sumów stosuje się bardzo duże przynęty więc wędka musi być w stanie sobie z tym poradzić. 

Ogólnie rzecz biorąc jeśli przymierzamy się do rozpoczęcia przygody z łowieniem sumów to pierwszym krokiem jaki powinniśmy zrobić jest zakup solidnej wędki sumowej. Jest to absolutnie najważniejsza rzecz jaką musimy posiadać nad wodą. Drugą kwestią jest specjalny kołowrotek, który również musi wyróżniać się trwałością i odpornością na przeciążenia.