Wysokiej jakości kaski nolan a tańsze odpowiedniki

W każdej dziedzinie życie tj. przy wyborze sprzętu, żywności itd. stoimy przed decyzją, czy mamy wziąć coś droższego, czy może jednak coś tańszego. Ogólnie rzecz biorąc sprawa wygląda tak, że nie zawsze jest odpowiednio wyczuwalna różnica między tanim a drogim sprzętem. Jednak w przypadku stroju motocyklowego ta różnica jest dość mocno odczuwalna.

Kask nolan n86 – gwarancja bezpieczeństwa

nolan I tak możemy ubrać się za 300 złotych – kask, tułów, nogi i dłonie, jak i możemy ubrać się za 15000 złotych. Różnica jest, i to kolosalna, bo praktycznie pięćdziesięciokrotna. Jakie są różnice między sprzętem za tyle a za tyle? Po pierwsze sprzęt za 300 zł to sprzęt bez atestów, badań itd. Są to z reguły chińskie podróbki jakiegoś prawdziwego sprzętu. Później mamy półkę cenową pośrednią, do której należy choćby kask nolan n87 oraz buty alpinestars smx 6. Później klasa wyższa, gdzie za kask musimy zapłacić ponad 2000 złotych przykładami takich kasków są nolan n104 evo oraz jeszcze droższy schuberth c3 pro. Ogólnie rzecz biorąc kaski motocyklowe nolan to dobra decyzja, ale to nie nasz temat. Omówmy, czym się różną kaski za 50 zł od tych za 2000 zł. Po pierwsze skorupą. Skorupa w kasku za 50zł ma pół cm grubości oraz wygina się w rękach. Wyłożone obie są styropianem, jednak styropian styropianowi nie jest równy więc tutaj idzie o jakość zastosowanego materiału. Co więcej, ważne jest też typ łączenia pasków. Najlepsze jest mocowanie typu dd. Ma najlepszy chwyt oraz najłatwiej mimo wszystko jest go odpiąć w przypadku wypadku. Wpływ też ma rodzaj szybki. Mamy klasyczna szybkę, szybkę z anti fogiem lub szybkę pinlock. Obie technologie mają wpływ na parowanie szybki.

Wiadomo, że nie jest to nic a nic pomocne, jeżeli podczas jazdy zaczyna nam parować szyba. Co może jeszcze wpływać na cenę? Wentylacja. Tanie kaski mają na dobrą sprawę imitację jej. Często są to po prostu przyklejone plastiki, które nic nie wnoszą to komfortu. W drogich kasach taki zabieg nie może mieć miejsca. W kaskach od jakiej tam już kwoty to wszystko musi być tak zrobione, żeby użytkownik miał możliwość regulacji.