Wysokie donice elementem wystroju wnętrz

Dbamy o nasze mieszkania i sprawiamy, że stają się coraz bardziej nowoczesne i eleganckie. Co w przypadku, kiedy wyremontowaliśmy mieszkanie, i nasze doniczki nie pasują do nowej aranżacji wnętrza? W takim przypadku najlepiej poszukać nowych donic. Głównym zadaniem donicy jest to, żeby podtrzymywać roślinę. Nie należy jednak zapominać o jej dekoratorskich właściwościach.

Białe donice przykładem elegancji

wysoka biała donicaHodowanie roślin nie musi wiązać się z nudą i brakiem stylu. Donice oferowane przez dzisiejszych producentów pięknie wkomponują się w nasze wnętrza i jednocześnie nie będą utrudniać wzrostu roślinom. Idealnym przykładem nowoczesności jest wysoka biała donica. Dzięki uniwersalnemu kolorowi można ją wykorzystać w prawie każdym wnętrzu. Dzięki temu, że donice takie są dostępne w rożnych wysokościach, możemy tworzyć ciekawe aranżacje. Takie donice doskonale sprawdzą się w momencie, kiedy mamy kwiaty zwisające i nie możemy zawiesić donic pod sufitem. Wystarczy posadzić roślinkę w donicy, która ma metr wysokości i postawić ją w dowolnym miejscu w salonie. Dzięki temu roślina będzie mogła swobodnie się rozrastać i jednocześnie zdobić nasz salon. Wysoka biała donica nie musi mieć nudnych, standardowych kształtów. Bardzo popularne są donice o przekroju okrągłym lub tłoczone w różne wzory.

Aby konstrukcja była lżejsza przy utrzymaniu tak wysokiej wytrzymałości jak ceramika, coraz częściej produkuje się donice z tworzyw sztucznych. Jednym z materiałów, który jest coraz częściej wykorzystywany przez producentów jest włókno szklane. Pozwala to na uzyskanie bardzo ciekawych kształtów, przy zachowaniu bardzo dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne i przesiąkanie. Niewątpliwie warto rozważyć zastosowanie tego typu donic w mieszkaniu i dodać jakiś ciekawy element wystroju.