Wyposażenie domu – grzejniki

Podczas wykańczania pomieszczeń w domu lub mieszkaniu, często zastanawiamy się jaki grzejnik wybrać i niestety szeroka oferta urządzeń grzewczych dostępna na rynku w ogóle nam tej decyzji nie ułatwia. Na co najbardziej zwracać uwagę podczas zakupu? Czy walory estetyczne są najważniejsze?

Jaki grzejnik wybrać?

grzejniki paneloweZanim zdecydujemy się na ostateczny zakup grzejnika, powinniśmy obowiązkowo zapoznać się w tej dziedzinie. Ponieważ na rynku znajdziemy wiele modeli grzejników, w zależności od rodzaju, wyglądu czy zastosowanych technologii. Co ważne, należy pamiętać, że grzejnik oprócz tego, że powinien ładnie wyglądać i dopasować się do aranżacji pomieszczeń, to powinien przede wszystkim skutecznie ogrzewać nasze pomieszczenia. Do najczęściej kupowanych należą grzejniki panelowe, zwane również płytowymi, których największą zaletą jest szybkie nagrzewanie się. Grzejnik tego typu może być złożony z jednej, dwóch lub trzech płyt. Ważne również, aby grzejnik spełniał swoją funkcję, należy odpowiednio dopasować jego moc grzewczą do wielkości pomieszczeń, które mają być ogrzewane. Każdy grzejnik panelowy powinien być wyposażony w zawór oraz ręczny odpowietrznik. W grzejnikach rozróżniamy również rodzaj podłączenia, boczne lub dolne. Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, korzystnym wyborem będzie podłączenie w dole grzejnika, ponieważ jest całkowicie niewidoczne, co daje nam estetyczny efekt. Kupno grzejników powinno odbyć się w sprawdzonych sklepach, ponieważ czasem producenci kuszą niską ceną, niestety kosztem mocy grzejnika.

Wybór rodzaju grzejnika należy do nas, jednak nie można zapomnieć o wcześniejszym sprawdzeniu jego ważnych parametrów, dzięki którym odpowiednio będzie ogrzewał nasz dom. Jeżeli niestety nie orientujemy się w tych tematach, warto skorzystać z pomocy doświadczonych osób, które podpowiedzą jaki rodzaj będzie dla nas najodpowiedniejszy.