kamera termowizyjna

Wykorzystanie kamer termowizyjnych w nauce

Nauka nieustannie się rozwija. W podręcznikach można zaobserwować zdjęcia z profesjonalnych kamer. Takie obrazki znacznie ułatwiają naukę. Nie są jedynie umieszczane tam po to, by podręcznik był kolorowy, ale również aby zaciekawić uczniów i ułatwić im przyswajanie wiedzy.

Czym jest kamera termowizyjna?

kamera termowizyjnaBardzo ciekawy obraz daje kamera termowizyjna. Przy jej użyciu powstaje bardzo profesjonalny obraz rozkładu temperatury na danym obiekcie. Jest to możliwie dzięki promieniowaniu cieplnemu wytwarzanym przez każdy obiekt o temperaturze powyżej zera absolutnego, czyli -273 stopnie. Do pomiaru temperatury można wykorzystać wiele urządzeń, jednakże jedynie precyzyjne kamery termowizyjne umożliwiają obserwowanie obiektu z rozkładem temperatury. Termowizja umożliwia bezdotykowy pomiar temperatury, podobną funkcję spełnia pirometr. Jest on jednak zdecydowanie tańszy, dlatego stosuje się go w wielu prostszych czujnikach. Termowizja stale się rozwija. Dostępne kamery są zróżnicowane pod wieloma względami. Różne są jakości obrazy, rozdzielczości, wielkości obrazu. Inne jest również przeznaczenie takich kamer. Inne parametry i wygląd będzie miała kamera termowizyjna używana przez strażaków, jeszcze inna będzie kamera z zastosowaniem w medycynie. Na rynku istnieje wiele firm zajmujących się sprzedażą i produkcją takich kamer.

 

Szukając odpowiedniej kamery warto zapoznać się z wieloma ofertami. Warto także zasięgnąć porady fachowca, który z pewnością chętnie udzieli rady odnośnie wyboru kamery. Można również wypożyczyć książkę traktującą o termowizji.

Więcej o termowizji na stronie http://kamera-termowizyjna.pl