Wycena nieruchomości i podział majątku z powodu rozwodu

Kilka miesięcy temu wraz z moją żoną podjęliśmy decyzję o rozwodzie. Po prostu się nam nie układało i stwierdziliśmy, że czas aby każdy poszedł w inną stronę i ułożył sobie życie zupełnie od nowa. Niestety nie wiedziałem, że jest to aż tak skomplikowane od strony prawnej.

Wycena nieruchomości w Warszawie mogła być trudna

wycena nieruchomościMój adwokat powiedział, że czeka nas naprawdę sporo rozpraw ze względu na duży majątek. Do podziału zostało nam kilka mieszkań, luksusowe samochody, wspólna firma oraz mały pensjonat turystyczny w Polańczyki. Nie wiedziałem co mam zrobić i jak mam się za to zabrać. Ostatecznie wszystkim miał się zająć powołany rzeczoznawca majątkowy w Warszawy. Był to młody człowiek ale cieszył się uznaniem ze względu na swoją uczciwość. Miałem nadzieję, że wszystko uda się jakoś ustalić. Po rozmowie z żoną stwierdziliśmy, że nasz dom zostanie sprzedany. Jednak wycena domu nie trwała jeden dzień i musieliśmy na to trochę poczekać. Również zależało mi na tym aby jeden z naszych samochodów trafił do mnie. Niestety z firmą żadne z nas nie chało się rozstać. Włożyliśmy w to zbyt dużo pracy. Wycena mieszkania również miała ustalony termin, a my musieliśmy na nią trochę czekać. Po rozmowie z naszymi prawnikami stwierdziłem, że możemy nadal zostać właścicielami naszej przedsiębiorczości. Ja potrafiłem zachować do tej całej sytuacji odpowiedni dystans i sprawy zawodowe rozdzielałem od rodzinnych. W tym przypadku wycena nieruchomości-warszawy byłaby naprawdę skomplikowana, a mi zależało na czasie.

Rozwój był jedną z tych mniej przyjemnych sytuacji i nie wiedziałem jak mam słusznie postępować. Jako człowiek interesu chciałem tylko i wyłącznie skupić się na danej pracy.