Wieczorny spacer i stara fotografia ślubna

Czasami człowiek odczuwa potrzebę, aby oderwać się od codzienności. Zostawić za sobą wszystkie obowiązki i potrzeby i na chwilę pobyć samemu ze sobą. Najlepszym wyjściem z takiej sytuacji jest urlop, który pozwoli na dłuższą przerwę. Taki odpoczynek niestety należy się co najwyżej dwa razy w roku, zakładając że środki finansowe nam pozwalają.

Fotografia ślubna na starym trakcie handlowym

Fotografia ślubnaZdecydowanie lżejszą propozycją zarówno dla portfela jak i poświęconego na to czasu, jest wieczorny spacer. Dla mnie osobiście nie ma nic bardziej odstresowującego niż godzina wyciszenia poza czterema ścianami. Ponieważ mieszkam w centrum Gliwic, nie zawsze spacer wiąże się z całkowitą ciszą otoczenia, natomiast lata praktyki pozwalają mi się częściowo wyłączyć i nie brać do siebie otaczającego harmidru. Wycieczkę z reguły rozpoczynam od najdłuższej ulicy w mieście, na której w dawnych latach znajdował się główny trakt handlowy. Dzisiaj pozostało po nim jedynie kilka sklepów odzieżowych, fotografia ślubna, wyrabianie pieczątek i jeden sklep spożywczy. Wszystko to jest skutkiem rozrastających się dyskontów handlowych, które zaczynają otwierać nawet poza granicami miasta. Ludzi do takich miejsc nie jest trudno ściągnąć, więc nikt z reguły na zakupy na rynek nie przychodzi. Ma to swoje plusy, które mogę dostrzec właśnie w momencie spaceru. Nikt mi się nie plącze pod nogami i na nikogo nie wpadam na każdym kroku. Kiedy ostatnio pojechałem do Częstochowy żeby załatwić jakieś sprawy, byłem bardzo zaskoczony, że tak również ulica z różnymi sklepami w okolicach starego miasta, świeciła pustkami. Dopiero bliżej głównej płyty zauważalnie zwiększyła się liczba osób, którym bliżej jednak było do parasolek z piwem niż na zakupy.

Zaraz po takim wypadzie, w miarę dostępnego czasu, kieruje się do parku, do którego jednak trzeba dojechać korzystając z autobusu. Jeżeli czasu brakuje, idę po prostu do domu. Z reguły im więcej spaceru tym lepiej, natomiast czasami do kompletnego relaksu wystarczy mi rynek.

Fotografia ślubna i fotografa można obecnie znaleźć w internecie na przykład na stronie: http://bartoszplonka.pl