kominy

Wady mieszkania w kamienicy z kominami

Kamienice w Poznaniu przeżywają ostatnio swoją drugą młodość. Coraz więcej jest remontowanych i odrestaurowywanych. Przez długi czas zamieszkiwane były przez biedniejsze grupy społeczne, teraz jednak chętnie kupowane i przez zamożniejszych.

Poznańskie kominy to nie nasze zmartwienie

kominyMają one bowiem sporo zalet. Przede wszystkim są świetnie zlokalizowane. Najczęściej w samym centrum miasta, w pobliżu wszystkich ważniejszych punktów i większych węzłów komunikacyjnych. Kamienice są niezwykle wygodne, większość z nich posiada wspólnotę mieszkaniową i zarządców, którzy dbają o nieruchomość. Nie musimy się więc martwić o takie kwestie jak instalacje, ocieplenia czy kominy poznań. Z drugiej strony nie posiadają tyle mieszkań co bloki, sąsiedzi więc się najczęściej dobrze znają i dogadują. Do największych wad należy chyba ogrzewanie. W wielu poznańskich kamienicach nadal spotkać się możemy z piecami kaflowymi. To się jednak stopniowo zmienia. Dużą popularnością cieszą się ostatnio czyste i wygodne w użyciu piece na pellet. Drugim najpopularniejszym jest ogrzewanie gazowe, z dużo większą ostrożnością natomiast lokatorzy podchodzą do ogrzewania na prąd, jest to zdecydowanie najdroższa obecnie forma ogrzewania. W tym kontekście do łask powracają kominki. Nie dość, że są na chwilę obecną najtańsze to jeszcze dodają mieszkaniom niepowtarzalnego uroku. Do największych wad mieszkania w kamienicach lokatorzy zaliczają ogólny wiek budynku.

Chociaż budowane dużo solidniej niż dzisiejsze to jednak martwią co bardziej sceptycznych mieszkańców. W ogólnym bilansie zalet i wad kamienice wypadają jednak bardzo dobrze i z roku na rok są coraz chętniej kupowane.