Trójwymiarowe znaczki z polimerem

 

Wiele firm, poza swoimi standardowymi usługami, ma w zanadrzu wiele produktów z tzw. kategorii „merchandise”, czyli elementów niejako promocyjnych, znacząco odbiegających od standardowych usług firmy. Są one rozdawane przy wszelkiego rodzaju działaniach produkcyjnych i handlowych, wiele firm opiera swoje działania marketingowe głównie na produktach tego typu.

Czym są pinsy 3D?

pins 3dProdukty tego typu, które znane są praktycznie wszystkim, to długopisy i koszulki, jednak czasami stosuje się też inne obiekty, które nie mają swojego docelowego zastosowania, tu można wskazać naklejki lub przypinki. Te ostatnie stały się swego czasu całkiem popularne, uczniowie niejednego liceum mieli w swoim czasie tornistry i torby obciążone pokaźną liczbą przypinek z logiem ulubionych zespołów. Wiele firm również stosuje podobne rozwiązania, mowa tu o czymś, co nazywa się pins 3d. Pinsy to, inaczej mówiąc, trójwymiarowe znaczki z wytwarzane z polimerów (stawiają lekki opór pod palcem i sprawiają wrażenie nieco gumowych). Bardzo często umieszcza się na nich znaki towarowe bądź grafiki kojarzące się z nazwą i działalnością samej firmy. Nie mają one żadnego zastosowania użytkowego, są wykorzystywane raczej w charakterze dekoracyjnym i, przede wszystkim, marketingowym. Istnieją specjalne przedsiębiorstwa zajmujące się masową produkcją takich znaczków i to właśnie do nich należałoby się zgłosić w razie potrzeby stworzenia takiego zamówienia.

Trójwymiarowe znaczki z charakterystyczną przypinką można wykonywać także z metalu, jednak jest to nieco droższe i wywierające nieco słabszy efekt na kliencie, ponieważ rzadko są to pinsy w kolorze. Stąd większa przewaga tych wykonanych z tworzywa sztucznego. Są bardziej ekonomiczne i dostarczają przyjemniejszych doznań wizualnych.