Termoizolacyjne płyty warstwowe

 

Nie da się ukryć, że ocieplanie domu jest kwestią, której pod żadnym pozorem nie możemy bagatelizować. Nawet najbardziej efektywne ogrzewanie w naszym domu może okazać się skuteczne w bardzo małym stopniu jeśli nie będziemy posiadać skutecznej warstwy termoizolacyjnej. W jej tworzeniu pomagać nam mogą nowe materiały, do których zaliczyć możemy płyty PIR. 

Skuteczne materiały do termoizolacji

termoizolacyjna płyta warstwowa pirBudowanie domów jest kwestią niezwykle ważną dla każdego z nas. Nie da się ukryć, że jest to jedna z najważniejszych inwestycji w naszym życiu. Do budowania domu trzeba się jednak bardzo mocno przykładać. W szczególności tyczy się to kwestii ogrzewania domu oraz jego ocieplania. Najpopularniejszy materiał używany do ocieplania to oczywiście styropian. Niemniej jednak w ostatnim czasie zauważyć możemy, że hegemonia tego materiału się powoli kończy. Coraz częściej jest on zastępowany przez takie materiały jak wełna mineralny czy pianka poliuretanowa. Na chwilę obecną również bardzo popularne jest stosowanie materiału jakim jest termoizolacyjna płyta warstwowa PIR. Jest to materiał wykonany z poliizocyjnauratu, który charakteryzuje się świetnymi parametrami dotyczącymi izolowania termicznego. Początkowo tworzywo to było stosowane w branży kosmicznej. Idealnie sprawdzało się jako obicia we wnętrzach załogowych pojazdów kosmicznych. Dopiero po pewnym czasie zaczęto stosować ten materiał w budownictwie.

Możliwości stosowania płyt warstwowych są obecnie ogromne. Możemy montować je zarówno na ścianach jak i na stropach czy skosach na poddaszu. Z zamontowaniem takich płyt możemy łatwo poradzić sobie samodzielnie. Jedyne co nam będzie potrzebne to podstawowe narzędzia jakie zapewne każdy posiada w swoim garażu. Płyty warstwowe możemy obecnie zakupić w niemal każdym markecie budowlanym.