Technika zdobienia farbami do decoupage

Bardzo lubię wszystkie możliwe techniki malarskie i artystyczne. Od dziecka się tym interesowałam i wykonywałam coraz bardziej skomplikowane prace. Moja mama ma w domu całą szafkę moich dzieł, większych i mniejszych. Trzyma to z sentymentu razem z innymi pamiątkami.

Specjalne farby do techniki decoupage

farby do decoupageNiedawno przeglądając różne filmiki na Internecie natknęłam się na nieznaną mi wcześniej technikę zdobienia różnych pudełeczek i szkatułek. Technika nazywała się decoupage. Polegała na tym, że warstwami z odpowiednimi farbami do decoupage nakładało się kawałki papieru z różnymi wzorami. Wszystko na koniec pokrywało się farbą bądź lakierem, żeby to utrwalić. Zainteresowałam się tym, ponieważ bardzo ładnie to wyglądało. Postanowiłam wykonać taką dekoracje na mojej domowej szkatułce na biżuterie, była biała i mało interesująca. Jednak w domu nie miałam takich farb ani serwetek więc musiałam szybko iść do sklepu dla plastyków zanim go zamknęli. Zdążyłam idealnie chwile przed zamknięciem i poprosiłam panią pracującą tam o farby do decoupage. Ekspedientka poleciła mi kilka sprawdzonych farb, które się do tego nadawały i pomogła mi kilka wybrać. Później musiałam szybko iść jeszcze do sklepu na osiedlu, żeby kupić ładne ozdobne serwetki. Udało mi się dostać różowe serwetki z motywem kwiatowym które idealnie pasowały do wystroju mojego pokoju. Zadowolona wróciłam do domu zacząć swoją nową prace. Moja mama też czekała cierpliwie na efekty, żeby je zobaczyć.

Praca zajęła mi dość dużo czasu dlatego że robiąc coś pierwszy raz zawsze posiłkuje się instrukcją z Internetu. Efekt końcowy był zadowalający, lecz stwierdziłam, że będę to ciągle ćwiczyć, aby być w tym najlepsza. Mojej mamie moja szkatułka się podobała i poprosiła mnie żebym następną prace zrobiła dla niej.