Tanie wzmocnienie nadwozia samochodu

Samochody terenowe, nawet te które były reklamowane jako sprzęt offroadowy, nie radziły sobie za dobrze w trudnym terenie bez porządnych modyfikacji. Wytrzymałość fabrycznych pojazdów była zwyczajnie zbyt niewielka, by dobrze znosiły nieraz bardzo ekstremalne warunku na najbardziej wymagających trasach.

Wzmocnienie do samochodu terenowego

orurowanie samochodu cenaZwłaszcza nadwozie było narażone na największe uszkodzenia, bo zderzenia z przeszkodami zdarzały się dość często, i w dużej części były przyczyną całkowitego rozbicia pojazdu. Z tego powodu, niemal wszystkie profesjonalne pojazdy offroadowe były wyposażone przez swoich kierowców w orurowanie samochodu cena. Taka modyfikacja polegała na założeniu szkieletu z rur na nadwozie samochodu pod karoserią, i doskonale chroniła zarówno kierowcę, jak i sam samochód przed nawet najbardziej niebezpiecznymi kolizjami. Rury takie często wykonane były ze stali, aczkolwiek była to najprostsza używana wersja, która dodatkowo bywała dość ciężka, więc używana była głównie w samochodach terenowych o dużej mocy i wytrzymałości. Najlepsze i najbardziej wytrzymałe rury wzmacniające były wykonywane ze stopu tytanu i włókna węglowego, który używany był w produkcji elementów samolotów i ciężkich maszyn. Taka konstrukcja była niemal niezniszczalna, a na dodatek była o połowę lżejsza niż stalowy szkielet, nie obciążając silnika i nadwozia samochodu wagą.

Taka modyfikacja mogła zostać zamontowana w niemal każdym samochodzie, zarówno terenowym jak i  osobowym, choć rodzaj materiału szkieletu zależał w dużej mierze od mocy silnika i wytrzymałości konstrukcji samochodu. Orurowanie było coraz częściej montowane przez kierowców samochodów osobowych, chcących jak najlepiej zabezpieczyć swój pojazd przed skutkami wypadków na drodze.