Szlak Green Velo i nocleg nad Zatoką Wiślaną

Wyprawa szklakiem Green Velo to doskonała okazja do aktywnego wykorzystania urlopu oraz nadrobienia towarzyskich zaległości. Kto bowiem nie lubi jazdy na rowerze, a przy tym zwiedzania najładniejszych zakątków północnej i wschodniej Polski? Sprawdź, jak wcześniej zaplanować podróż szlakiem Green Velo i zarezerwować noclegi w uroczych miejscach.

Przygoda na szlaku Green Velo

green velo - noclegZaplanowanie kilkudniowej wycieczki z przewodnikami powstałymi w ścisłej współpracy z twórcami największego w kraju szlaku rowerowego to pestka. Wystarczy skontaktować się wcześniej z Punktem Informacji Turystycznej w dowolnym mieście powiązanym ze szlakiem i poprosić o przesłanie materiałów, zwykle nie jest wymagana żadna opłata, a jeśli już, to niewielka. Mając przewodniki z mapkami na pewno bez trudu każdy znajdzie miejsce, gdzie będzie mógł się zatrzymać i odpocząć. Największym powodzeniem cieszą się okoliczne gospodarstwa agroturystyczne oraz pensjonaty z powodu wygody jaką zapewniają. Jeśli wybierasz się pierwszy raz na szlak green velo – nocleg powinien być w miejscu, w którym będziesz mieć dostęp do łazienki z ciepłą wodą oraz wygodnym łóżkiem. Wówczas masz więcej szans na wytrzymanie kolejnego dnia wysiłku fizycznego jakim jest jazda na rowerze. Ponadto zazwyczaj miejsca hotelowe są łatwe do odnalezienia, co nie zawsze jest takie proste w przypadku Miejsc Obsługi Rowerzysty ulokowanych na uboczu.

Planując trasę do codziennego pokonania trzeba też zwrócić uwagę na kondycję najsłabszego uczestnika wypadu. Aby nikt nie musiał rezygnować w trakcie wypadu z powodu wyczerpania, najlepiej rezerwować nocleg w odcinkach nie przekraczających 60-70 km dziennie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę letnią pogodę i przymusowe przystanki w południe, pierwszy wypad rowerowy to nie jest czas na bicie rekordów.