Szkolenie psów i wyżeł niemiecki

Myślistwo zawsze było moją wielką pasją. Na początku na polowania uczęszczałem ze swoim ojcem. On mnie tak naprawdę wszystkiego nauczył. Ja wraz z wiekiem stwierdziłem, że najlepsze efekty można osiągnąć tylko z czworonogiem.

Szkolenie psów w Warszawie zajęło bardzo dużo czasu

szkolenie psówPo przeczytaniu o rasach psów zdecydowałem na wyżła niemieckiego. Mój znajomy z polowań miał szczeniaka i dał mi go w prezencie. Był to ostatni osobnik z bardzo dobrego miotu. Jednak szybko stwierdziłem, że idealny kompan w łowiectwie musi przejść odpowiednią tresurę. Ja sam nie miałem odpowiednich predyspozycji dlatego zapisałem nas do tresera na terenie Warszawy. Szkolenie szczeniąt odbywało się kilka razy w tygodniu. Nie trwało bardzo długo, ponieważ zwierzęta szybko rosły. Ja uzgodniłem indywidualny tok tresury pod kątem myśliwskim. Nasz nowy znajomy stwierdził, że w dzisiejszych czasach jest coraz mniej takich osób jak ja. Mi to w niczym nie przeszkadzało. Specjalistyczne szkolenie psów Warszawa dla mojego wyżła trwało naprawdę bardzo długo. Jednak efekty były niesamowite. Znałem jego wszystkie możliwości. To pozwalało mi podejmować racjonalne decyzje w lesie. Także niezbędny okazał się psi fryzjer. Mój Borys miał szorstką sierść i co jakiś czas wymagał specjalnej pielęgnacji. Także cały czas nabywałem preparaty odstraszające kleszcze. Takie ugryzienie mogło przynieść za sobą złe efekty. Znajomy weterynarz ostrzegał mnie przed taki zbiegiem wydarzeń.

Również profesjonalne strzyżenie psów bardzo dużo mi ułatwiało. To pozwoliło na utrzymanie szorstkiego włosa w dobrej kondycji. Po ukończeniu całej tresury otrzymaliśmy specjalny certyfikat psiego myśliwego. Miałem idealnie ułożonego psa.