Solidny zlew z granitu

  • by

Zakupienie niektórych urządzeń do naszego domu wymaga sporo zastanowienia. Na chwilę obecną w sklepach dostępnych jest bowiem całe mnóstwo najróżniejszych urządzeń czy gadżetów, które mogą przydać się w naszej kuchni. Obecność w kuchni niektórych z nich jest po prostu koniecznością. Bez wątpienia jednym z takich urządzeń jest zlewozmywak. 

Nowoczesne zlewy granitowe 

zlew do kuchni z granituZakup zlewozmywaka początkowo może wydawać się czymś banalnym. Starsze osoby zapewne doskonale pamiętają, że jeszcze nie tak dawno w sklepach dostępnych było zaledwie parę modeli zlewozmywaków. Standardem było też to, że zlewozmywaki wytwarzane były głównie z metalu. Rozwiązania tego typu miały jednak mnóstwo wad. Nie da się ukryć, że metalowe zlewozmywaki po bardzo krótkim czasie zaczynały zyskiwać kolejne zarysowania oraz pojawiała się na zlewozmywakach korozja. Zlewy te zaczęto więc coraz częściej demontować i wymieniać je na zlewozmywaki w nowym wydaniu. Na szczególną uwagę zasługuje obecnie zlew do kuchni z granitu. W rzeczywistości nie jest tak, że zlewozmywaki tego typu są w pełni z granitu wykonane. Największy procent całości stanowi tutaj żywica epoksydowa. Dzięki niej nasz zlewozmywak początkowo jest w miarę plastyczny co pozwala na jego odpowiednie uformowanie. Natomiast po jakimś czasie taka żywica zaczyna twardnieć co powoduje, że zlewozmywak jest odporny na wpływ najróżniejszych czynników. 

Ogólnie rzecz biorąc zlewozmywaki granitowe to urządzenia, które są zarówno w pełni funkcjonalne jak również mogą one świetnie wyglądać. Kupno zlewozmywaka granitowego może początkowo być nieco większym wydatkiem ale należy liczyć się z tym, że zlewy granitowe są znacznie odporniejsze od tradycyjnych zlewozmywaków stalowych jakie wielu z nas jeszcze posiada w domach.