Ślub w plenerze.

Ślub na plaży, w romantycznym parku czy leśnej polanie jest znacznie bardziej efektowny niż w surowym wnętrzu urzędu, dlatego coraz więcej par marzy o zorganizowaniu ceremonii zaślubin w plenerze. Od niedawna do Polski dotarł z zachodu trend na organizowanie ślubów w plenerze. Czy zyskuje on na popularności?

Ślub w plenerze – czy warto brać ślub w ten sposób?

Ślub w plenerzeCoraz więcej par marzy o tym aby zorganizować ślub na świeżym powietrzu. Nie jest to dziwne bo te śluby są najpiękniejsze. Głowna przeszkoda jest brak jasnych regulacji prawnych na temat ślub w plenerze na Śląsku oraz polska pogoda która potrafi płatać figle.
Co trzeba zrobić? Przede wszystkim trzeba dowiedzieć się czy w danym przypadku organizacja takiego ślubu jest w ogóle możliwa. Niektórzy kierownicy USC są bardziej otwarci na takie prośby inni mniej. Oczywiście trzeba złożyć podanie do kierownika o udzielenie ślubu poza terenem USC. Takie miejsce musi być „godne” czyli ciche spokojne uporządkowane. Zatem trzeba takiego urzędnika zaprowadzić w miejsce, które wybraliśmy. Niestety w przypadku ślubu kościelnego lub konkordatowego sytuacja jest trudniejsza. Jeśli jedna uda nam się zdobyć takie zgody trzeba zorganizować sobie „dach nad głową” . I tu potrzebna będzie nam wypożyczalnia namiotów, w której ofercie mamy nie tylko wynajem namiotów ale również pomoc w organizacji ślubu. Wadą jest trudność w zorganizowaniu takiego ślubu od strony formalnej oraz dużo większe wymagania logistyczne, niż w przypadku ślubu w urzędzie czy kościele. Zaletą takiego ślubu jest to, że formę i przebieg ślubu plenerowego jest łatwiej dopasować do swoich potrzeb.

Nie czujemy też na karku oddechu kolejnych par, tak jak w przypadku ślubu w USC czy w popularnych kościołach, gdzie śluby odbywają się jeden po drugim.Ślub plenerowy może być uroczystością bardziej zindywidualizowaną i dopasowaną do wyobrażeń Narzeczonych.