Skuteczność dodatków do oleju

Kierowcy bardzo różnie reagują, słysząc o różnego rodzaju specyfikach, mających za zadanie usprawnić prace silnika samochodowego oraz zapobiec awariom. Zła opinia na temat tego typu produktów wynika zapewne z doświadczeń z przeszłości, bowiem tak zwany motodoktor stał się synonimem oszustwa i naciągania naiwnych użytkowników pojazdów. Jednak czy obecnie dostępne na rynku środki są równie mało skuteczne?

Kiedy zastosować dodatek do oleju?

dodatki do olejuWiększość kierowców rezygnuje z korzystania z dostępnych na rynku preparatów, mających za zadanie zwiększenie wydajności i sprawności silnika, bowiem owiany złą sławą preparat przyczynił się do przekonania, że jest to jedynie oszustwo i wyrzucanie pieniędzy w błoto. Okazuje się jednak, że obecnie dostępne w sklepach motoryzacyjnych dodatki do oleju mogą okazać się skuteczne pod warunkiem, że zostaną zastosowane w odpowiednim czasie i we właściwy sposób. Przede wszystkim nie ma sensu stosowanie tego typu środków w autach nowych i sprawnie działających, chyba że poziom ich eksploatacji znacznie przewyższa normy. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy nasze auto służy nam do startu w wyścigach sportowych. Stosowanie dodatków ma rację bytu wtedy, kiedy auto jest dość stare i pojawiają się pierwsze symptomy zbliżającej się awarii, na przykład wydostający się z rury wydechowej dym w kolorze niebieskim lub kiedy ciągle musimy uzupełniać olej. Wówczas zastosowanie takiego produktu może przyczynić się do wydłużenia żywotności auta, którego naprawa mogłaby nawet przewyższyć jego wartość.

Każdy kierowca wolałby uniknąć awarii swojego samochodu, dlatego pierwsze symptomy występowania nieprawidłowości skłaniają nas do korzystania z różnego rodzaju środków, mających nam pomóc w wydłużeniu okresu sprawności. Pamiętajmy jednak, że jeśli auto działa sprawnie, korzystanie z tego typu preparatów nie spowoduje, że nasze auto będzie spalało zdecydowanie mniej paliwa czy w sekundę rozpędzi się do setki.