serwis internetowy

Serwisy internetowe – czy jest sens nauki?

Moim zdaniem ostatnimi czasy tworzenie stron internetowych stało się strasznie modne. Z kim nie porozmawiasz, to ta osoba mówi, że coś tam robi w html, css czy innych technologiach. Nie wiem, czemu to się stało takie modne, jednak myślę, że dziś tworzenie stron internetowych jest rynkiem przesyconym, jeśli mówimy oczywiście o łatwych stronach.

Czy serwisy internetowe są aż tak skomplikowane?

serwis internetowyTak zwane serwisy internetowe są łatwe w stworzeniu. Kilka pojemników, dobra nawigacja i tyle. Możemy informować kogoś o czym. Jednak jeśli przychodzi do trudniejszych aspektów to zaczynają się schody. Jeżeli interesują nas portale internetowe to mamy już różne języki wysokiego poziomu, którymi obsługujemy takie rzeczy. Serwisy internetowe, które tak ochoczo każdy tworzy są z reguły nudne. Jednak Aplikacje internetowe to już w ogóle trudne rzeczy. Strony internetowe mają tę zaletę, że mogą być tworzone wszędzie. Mamy projekt do zrobienia i jednocześnie wyjazd do Wrocławia? Żaden problem! Bierzemy tylko laptop lub notebooka i możemy pracować. Co więcej, dzisiaj możemy nawet na tablecie pracować, jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych. Jednak idąc dalej, wiele osób, które mówi, że zajmuje się takim projektowanie stron internetowych nie pracuje w branży, tylko po prostu o tym mówi, co jak wiadomo można nazwać przechwalaniem. Nikt też nie mówi, że wszyscy mają pracować z tymi technologiami. Nie mniej jednak dzisiaj tyle osób zna już te języki, środowiska itp. że ciężko wybić się w tej dziedzinie. Dziedzina taka jak tworzenie stron internetowych jeszcze kilka lat temu była bardzo dochodowa, szczególnie, jeśli była na bieżąco z trendami, jednak było to dlatego, ponieważ nie było tylu ludzi zajmującymi się tym.

Była pewna grupa ludzi, którzy pracowali w tym i to wszystko, co więcej dawniej był lepszy czas dla ludzi którzy to robili, ponieważ było wiele obszarów, które nie były używane, takie jak portal aukcyjne (chociaż to już działa od dawna), albo portale społecznościowe, które są stosunkowo świeże