Sauna tradycyjna i nowczesna

Nadchodzi jesień i jesteśmy narażeni na coraz częstsze zachorowania. Warto w takim okresie zadbać o odporność naszego organizmu i lepsze samopoczucie. Dobrym sposobem na osiągnięcie takich efektów, jest częste korzystanie z sauny. Obecnie na rynku jest wiele różnych rodzajów wskazanych zabiegów. Możemy się spotkać zarówno z saunami suchymi, mokrymi jak i coraz bardziej popularnymi, typu infrared.

Sauna tradycyjna czy na podczerwień?

kabiny na podczerwieńOd wieków wiadomo o dobroczynnym działaniu na organizm człowieka takich zabiegów jak korzystanie z sauny. W różnych kurortach i uzdrowiskach możemy spotkać się z przeróżnymi typami saun suchych i mokrych, różniących się konstrukcją, materiałem użytym do budowy, aromatem jak i panującymi temperaturami. Ostatnio bardzo popularne stały się kabiny na podczerwień, zwane też saunami typu infrared. Jest to sauna niskotemperaturowa pracująca bez wykorzystania pary w temperaturach około 60 stopni Celsjusza. Zamiast pary wykorzystywane są promienie podczerwieni. Rozwiązanie takie jest wykonywane zazwyczaj w formie drewnianej kabiny, którą bez problemu możemy umieścić we własnym domu w łazience lub innym pomieszczeniu i cieszyć się dobroczynnym działaniem tego rozwiązania. Do instalacji takiej kabiny nie potrzebujemy niczego więcej, niż zwykłego zasilania 230 Volt, no i oczywiście powierzchni około dwu lub trzech metrów kwadratowych. Tak niewiele a radości co nie miara.

Ze względu na prostotę rozwiązania kabiny infrared coraz częściej wypierają z rynku rozwiązania tradycyjne. Również komfort korzystania z takich dobrodziejstw jest trochę inny, ponieważ w kabinach na podczerwień nasz organizm nie poci się, aż tak intensywnie jak w saunie parowej. Czy to jest zaleta, czy wada takiego rozwiązania, to już należy pozostawić do rozstrzygnięcia indywidualnego.