Sanatorium w Kudowie Zdrój

Pobyty w sanatoriach i innych ośrodkach leczniczych stały się popularne nie tylko wśród starszych osób, jednak właśnie oni są najczęściej pensjonariuszami takich ośrodków. Chcą się zregenerować, kurować, poprawić swoje zdrowie, a przez to poczuć się lepiej.

Górski wypoczynek i regeneracja – Kudowa Zdrój

Kudowa-Zdrój Takie uzdrowiska są bardzo korzystne dla zdrowia, więc warto się do nich wybrać. Jednym z nich jest Kudowa Zdrój. Jest to miejscowość położona w Górach Stołowych. Znajdziemy tam liczne pijalnie wód mineralnych o leczniczych właściwościach Są tam na przykład wody z zawartością szczawa wodorowowęglanowo-sodowo-wapniowa z dodatkiem radonu , czy też zawierająca szczawa wodorowowęglanowo-sodowo-wapniowa żelazista, borowa, siarczkowa z zawartością arsenu. Takie wody korzystnie wpłyną na pracę naszej tarczycy, układu pokarmowego i neurologicznego, zwalczą anemię, przemęczenie, osłabienie, kamicę nerkową, czy choroby przemiany materii. Wody w Kudowie Zdrój zawierają jedynie bezpieczne i niskie stężenia tych pierwiastków, dzięki czemu możemy takie wody swobodnie wypijać, nie obawiając się nadmiaru substancji aktywnych. Poza tym, w Kudowie panuje świeże, górskie powietrze, więc też nie musimy martwić się o nasze drogi oddechowe.

Codzienne spacery po górach i parkach sprawią, że nasze zdrowie na pewno się szybko poprawi, a Kudowa stanie się miejscem naszych częstych wycieczek, nie tylko latem, ale też w innych porach roku. To na pewno dobry kierunek wypraw, a my szybko przyzwyczaimy się do naszego nowego, zdrowszego typu życia.