Rodzaje wentylatorów transportowych – Do czego służą?

Gdy poznałam mojego męża, był już stolarzem. Zaczynał akurat swoją pierwszą poważną pracę, a mnie wydawało się, że praca w stolarni jest bardzo niebezpieczna i powinien zająć się czymś innym. Jednak z biegiem lat, widziałam jak Krzyśkowi, ta praca daje mnóstwo przyjemności. Lubił zapach drewna.

Problem z trocinami? Nie, gdy masz wentylator!

wentylatory transportowe do trocinNadal go lubi, ale wtedy czułam, że coś się za tym kryje. Kiedyś zobaczyłam jak szuka ile kosztują wentylatory transportowe do trocin. Niby nic, ale widząc, że zachowuje się ostatnio inaczej, zaczęłam być podejrzliwa. Żeby nie nakręcać się mocnej, po prostu zapytałam go, czemu interesuje się wentylatorami. Powiedział mi, że chciałby mieć własną stolarnię. Tego się nie spodziewałam. Usłyszałam, że trochę ma zgrzyt ze swoim szefem, ale uwielbia pracować z drewnem, że część pilarek, stół i parę innych rzeczy już ma na oku, teraz potrzebował jeszcze czegoś do trocin. Wiedziałam czym jest taki odciąg, bo nieraz byłam świadkiem, gdy Krzysiek musiał przedmuchać wióry. Sama mu zresztą pomagałam, bo taki wentylator, nie jest żadnym niebezpiecznym urządzeniem. Z jednej wciąga, z drugiej wydmuchuje, czyli transportuje drobne rzeczy w inne miejsce, również do pakowania. Dobre do pyłów i drobnych skrawków. Właściwie to czemu nie miałby mieć własnej stolarni? Byłby sobie szefem, zajmował się drewnem jak wcześniej, a przy wentylatorze mogłabym pomagać mu ja, a nie on komuś. Powiedziałam, że jeśli chce, to pomogę mu poszukać najlepszą ofertę i ma we mnie wsparcie. Nie tylko przy kupnie wentylatora, ale i duchowo.

Krzyśkowi się udało. Sytuacja ta zaistniała kilka lat temu i do tej pory pracuje. Jest dobrym fachowcem, co sprawia, że ludzie do niego wracają. Nie jest tak, że zrobi coś i później za to nie odpowiada. Na swoją pracę daje gwarancję, a ja mogę ją potwierdzić. Jest zarówno dobrym człowiekiem jak i stolarzem oraz mężem!