koryto kablowe

Rodzaje światłowodów i koryto kablowe

Kable światłowodowe występują w wielu rodzajach. Generalnie służą one do przekazywania informacji przy pomocy światła. Szklane włókno wykorzystuje propagację fali jako nośnika. Światłowody mają zastosowanie w medycynie, w zabiegu endoskopii.

Koryto kablowe do ukrywania kabli

koryto kabloweCzęsto także można spotkać rozkopane drogi i chodniki, z powodu zakładania kabli światłowodowych. Do nich przydałoby się koryto kablowe. Kabel światłowodowy doskonale nadaje się do łączenia komputerów do sieci. Z racji, że prędkość światła jest największa, nie ma lepszego sposobu, a przede wszystkim szybszego. Kable światłowodowe mogą być jednomodowe lub wielomodowe. Dodatkowo różnią się one pomiędzy sobą materiałem wewnątrz; może to być szkło, plastik lub materiał półprzewodnikowy. Ze względu na geometrię światłowody mogą być planarne, paskowe i włókniste. Kolejny podział jest dokonywany na podstawie rodzaju propagacji: skokowy, gradientowy. Jak widać światłowód światłowodowi nierówny. Przełącznica światłowodowa to bardzo ważny element tworzący sieć przy użyciu światłowodów. Kosztuje około 200 zł i to od nas zależy czy wybierzemy taką z wieloma spawami i polami komutacyjnymi czy raczej z ich mniejszą ilością. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Gniazdo keystone z kolei służy do zastosowań przy sieciach wewnętrznych. Z takich elementów buduje się punkty abonenckie, które mogą składać się z jednego lub wielu telefonów i laptopów.

Kabel skrętka to bardzo istotny element stosowany także do łączenia komputerów w wewnętrzną sieć. Taki kabel to także dobry sposób na przesyłanie internetu. Wystarczy podłączyć do do modemu lub bezpośrednio do komputera.