Przyjemne zawody – jak wygląda praca geologa

Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób powinno się wybierać swój zawód. Niektórzy szukają profesji, która przyniesie im wysokie zarobki, podczas gdy inni szukają czegoś, co sprawi im przyjemność i nie będzie trudne ani wymagające fizycznie.

Świetną perspektywą jest pracowanie jako geolog

geolog pracujący w KrakowieNa czym właściwie polega ten niecodzienny zawód? Jest to między innymi badanie oraz wycenianie gruntów, które można kupić. Co trzeba mieć, by wykonywać pracę geologa? Przede wszystkim należy mieć dość wiedzy i cierpliwości, by ukończyć pięcioletnie studia, które nie należą wcale do najprostszych. Nie można bać się chodzenia po lasach i wykonywania odwiertów – jest to nieodłączna część pracy każdego, kto na co dzień zajmuje się geologią. Wśród moich znajomych jest geolog pracujący w Krakowie, i twierdzi on, że nie ma na świecie lepszej pracy – oczywiście dla kogoś cierpliwego i lubiącego pracę zarówno na świeżym powietrzu, jak i w biurze. Jeśli chodzi o zarobki, to i w tej kwestii geolodzy nie mają żadnych powodów do narzekania. W zależności od tego, w jakim mieście pracują, mogą liczyć na wyższe lub niższe stawki, ale nigdy nie będą to małe pieniądze. Nie będę podawał tutaj żadnych kwot, ponieważ różne miasta i województwa zbyt bardzo się między sobą pod tym względem różnią. Generalnie nie ma jednak co obawiać się o to, czy po studiach geologicznych na pewno starczy nam do pierwszego – będzie to nasze ostatnie zmartwienie. Zawód ten na pewno zalicza się do jednego z najlepszych, jakie można w obecnych czasach wykonywać.

Osobiście nieraz żałuję, że nie poszedłem na geologię. Mój zawód również nie jest zły, ale mimo wszystko jako geolog miałbym teraz znacznie lepiej. Wiem za to na pewno, do czego będę namawiał wszystkie swoje dzieci, gdy nieco podrosną.