Na co przeznaczyć dotację unijną czyli podnośniki hydrauliczne

Pytanie jest źle postawione, ponieważ już w momencie wnioskowania daną kwotę ze środków unijnych musimy wiedzieć co chcemy kupić. Mało tego – musimy to uzasadnić finansowo w swoim biznes planie, który trzeba załączyć do wniosku.

Podnośniki hydrauliczne są potrzebne

podnośniki hydrauliczneA więc nie możemy przeznaczyć dotacji na rzecz inna niż wnioskowana wcześniej. Bardzo dużo osób stawia na sprawdzone i zawsze opłacalne zawody takie jak mechanik. Swoja dotacje przeznaczają na urządzenie swojego warsztatu. Wydatki w tej sferze są ogromne – same montażownice ciężarowe to już jest koszt, na który nie mogą sobie pozwolić początkujący przedsiębiorcy, a to dopiero początek. Moim zdaniem, to bardzo dobry pomysł i o ile nie ma u nas w miejscowości za dużej liczny warsztatów samochodowych to warto iść tą drogą. Jeżeli kwota dofinansowania jest spora możemy kupić większość rzeczy niezbędnych w naszym nowym zakładzie. Starczy na godne polecenia podnośniki hydrauliczne, które są bardzo potrzebne i są ogromnym ułatwieniem w pracy mechanika. Powinno również starczyć na montażownice oraz drobniejsze narzędzia i skrzynki narzędziowe. najważniejsze to wszystko dobrze rozplanować. Pamiętajmy, że z każdego kosztu będziemy musieli się rozliczyć, dlatego musimy sztywno trzymać się wcześniej ustalonego harmonogramu. Jeżeli we wniosku wnioskowaliśmy między innymi o podnośniki samochodowe powiedzmy za 5000zł to dokładnie za tyle musimy później je kupić i przedstawić fakturę na taką kwotę. To bardzo ważne.

Jeżeli zdarzy się tak, że we wniosku mamy zawarte wyważarki do opon a później okaże się jednak, że ich nie potrzebujemy musimy koniecznie skontaktować się z osobami od funduszy unijnych i zapytać czy są możliwe jakiekolwiek modyfikacje we wniosku – nie róbmy nic na własna rękę. Zawsze warto konsultować najmniejsze zmiany i pomysły.