Przepisy dotyczące szamb betonowych

Zbiorniki na szambo mogą być stosowane tylko na obszarach budowlanych, gdzie nie ma możliwości, aby przyłączyć sieć kanalizacyjną. Nie możemy również zainstalować szamba betonowego na obszarze, który podlega szczególnej ochronie środowiska, a także narażony jest na powodzie oraz różne zalania wodami opadowymi.

Jakie powinny być zbiorniki na szambo?

szamba betonowe - cennik produktówZbiorniki bezodpływowe na nieczystości ciekłe powinny być szczelne i posiadać zamykany otwór. Ściany szamba betonowego muszą być nieprzepuszczalne i taki zbiornik musi znajdować się w odpowiedniej odległości od naszego gospodarstwa domowego, ale również od granicy działki z sąsiadem. Przed wyborem odpowiedniej firmy, która posiada szamba betonowe na sprzedaż, powinniśmy upewnić się, że będzie tam wykonane przejście szczelne. Takie przejście umożliwia szybkie podłączenie budynku ze zbiornikiem na nieczystości. Już podczas produkcji szamba betonowego powinno być wykonane przejście szczelne, dzięki któremu będziemy mogli bardzo łatwo podłączyć szambo do naszego domu bez używania prywatnego hydraulika. Szambo z siecią kanalizacyjną będziemy mogli połączyć samodzielnie za pomocą specjalnej opaski uciskowej. Musimy również ustalić, w jaki sposób będziemy opróżniać szamba betonowe – cennik produktów znajdziemy najszybciej w Internecie na stronie internetowej producenta szamb betonowych. Warto również do zbiornika podłączyć złącze, dzięki czemu wóz asenizacyjny będzie mógł odbierać nieczystości bez wjazdu na posesję.

Zawsze powinniśmy korzystać z usług producenta, który zaoferuje nam gotowe zbiorniki na szambo, które przyjadą na plac budowy w jednym elemencie. Największym atutem takiego rozwiązania jest to, że szamba betonowe mają niesamowicie dobrą szczelność oraz wieloletnią żywotność i odporność na obciążenia.