Przekładnik prądowy i inne elementy w trosce o pracowników

Jesteś kierownikiem jakiegoś zakładu pracy? Zatrudniasz ludzi w swojej firmie? Jednak jestem ciekaw, czy wiesz, jak dbać o bezpieczeństwo swoich pracowników?

Bezpieczeństwo dzięki przekładnikowi prądu

Czyprzekładnik prądu wiesz, jakie niebezpieczeństwa czyhają na ciebie i twoich podwładnych? Jest wielkie prawdopodobieństwo, że nie masz o tym zielonego pojęcia, szczególnie do czasu pierwszego wypadku w twojej firmie, dopiero później się tym zainteresujesz. Jednak zależnie od tego, czy ten ktoś będzie miał szczęście, czy nie będzie go miał może się ten wypadek skończyć źle, lub dobrze. Jednak najlepszym wyjście, jest minimalizacja ryzyka jakiegokolwiek wypadku. Jak więc to zrobić?

Po pierwsze, przeanalizować, wszystkie możliwe zagrożenia, jakie mogą na nas czyhać. Po drugie stopniowo modernizować to, co się da na spełniające normy. Można zrobić też inne zabezpieczenia takie jak przycisk bezpieczeństwa, lub sterowanie za pomocą styczników, do których może przydać się przekładnik prądowy. Po trzecie powinniśmy wprowadzać przeróżne szkolenia dla naszych pracowników, pod względem zagrożeń, przeciwdziałaniu zagrożeń i jak sobie radzić w przypadku jakiś niebezpieczeństw. Jednak zaczynając od podstaw określmy, co powinno znajdować się w naszej firmie, jeżeli chcemy, by było to miejsce bezpieczne i przyjemne w używaniu. Po pierwsze dostosujemy podłogę w naszej pracy – nie powinna być ona ani brzydka, ani nie powinna być śliska i świecąca. Wiadomo, że musi to też jeszcze jakoś wyglądać, żeby nasza firma prezentowała sobą jakiś tam poziom. Po drugie, stosuj barierki, tam, gdzie jest to potrzebne. Po trzecie, zrób tak, żeby twoi pracownicy nie byli narażeni na porażenie prądem elektrycznym, a w tym tak: należy przygotować tak infrastrukturę, żeby żadne kable nie wystawały ze ścian, a bezpieczniki były dobrze dobrane.  Oczywiście wyłączniki kompaktowe powinny być dobrane w odpowiedniej normie IP itd.

Dodatkowym atutem może być zamontowany tam i ówdzie wyłącznik krańcowy. Nieraz okazuje się on dobrą metodą na przeciwdziałanie niedostosowania zabezpieczeń.

Więcej informacji znajdziemy na stronie http://kontratech.com/84-przekladniki-pradowe