Projekt wymarzonego ogrodu

 

Każdy z nas chciałby mieć swój wymarzony ogród. Bardzo często chcąc obniżyć koszty jego aranżacji decydujemy się sami go zaprojektować. Jednak efekty naszej pracy nie zawsze są zadowalające, ponieważ nie mamy wystarczającej wiedzy dotyczącej projektowania ogrodów.

Pomoc projektanta przy projekcie i aranżacji ogrodu

projektowanie ogrodów małopolskieW niektórych przypadkach pomoc projektanta okazuje się niezbędna, ponieważ urządzony przez nas ogród nie spełnia naszych oczekiwań lub nie jest funkcjonalny a to jest przecież najważniejsze. Niekiedy okazuje się, że po posadzeniu kwiatów te bardzo szybko uschły. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że gleba nie spełniała ich oczekiwań żywieniowych. Gleba może mieć różny odczyn inaczej poziom kwasowości, który określany jest w skali pH. Jedne kwiaty wolą kwaśną glebę, z kolei inne zasadową. Ta wiedza jest niezbędna, ponieważ w zależności od rodzaju gleby jaka znajduje się w naszym ogrodzie wybiera się rośliny. Moja koleżanka ostatnio sama chciała urządzić swój ogród jednak nie miała na to czasu, dlatego postanowiła skorzystać z pomocy projektanta. Jak się okazało projektowanie ogrodów małopolskie wcale nie jest takie proste jak jej się wydawało. Specjalista zadawał bardzo dużo pytań dotyczących roślinności jaka ma się znajdować w jej ogrodzie a także na jakie strefy ma zostać on podzielony (strefa relaksu, grilla, trawnik czy basen lub oczko wodne). Następnie po pobraniu wszystkich wymiarów musiała poczekać kilka dni, aż specjalista przygotuje dla niej projekt. Po tych kilku dniach znowu spotkali się w biurze, aby omówić szczegóły realizacji projektu, który bardzo jej się spodobał.

Każdy kto ceni sobie profesjonalizm powinien zwrócić uwagę na to jakie biuro projektowe wybiera. Niektóre oferują nie tylko przygotowanie projektu, ale również jego realizację. Jednak oprócz oferowanych usług ważne są również opinie innych klientów.