Profesjonalne podnośniki samochodowe

Podnośnik to rzecz niezbędna w warsztacie samochodowym, także nie obejdzie się bez niego żaden właściciel auta. Podnośniki i lewarki umożliwiają podniesienie samochodu, dzięki czemu jesteśmy w stanie wymienić w nim koło czy dokonać drobnych napraw.

Czy podnośniki słupkowe to dobry wybór?

podnośnik słupkowy dwustopniowyIstnieje wiele rodzai podnośników i lewarków, niektóre przeznaczone są do użytku typowo warsztatowego, innych można używać samodzielnie. Jaki podnośnik jest optymalnym wyborem? Ważnym parametrem jest to, do czego i w jakich warunkach będzie on wykorzystywany. Jeśli ma być to podnośnik do użytku domowego, warto, aby był on niewielki oraz lekki. Do bagażnika lub przechowywania w garażu świetnie sprawdzi się podnośnik słupkowy dwustopniowy, który nie zajmie wiele miejsca. Działa on na zasadzie prasy hydraulicznej, w której umieszczony jest płyn. W przypadku podnośnika jest to olej, który wypychany przy użyciu specjalnej dźwigni, podnosi pojazd w górę. Korzystanie z podnośnika słupkowego jest bardzo proste, nie wymaga użycia ogromnej ilości siły. Precyzyjny system zaworów zdecydowanie ułatwia to zadanie. Podnośniki słupkowe, mimo swoich niewielkich rozmiarów, są wstanie podnieść nawet 20 ton. Występują w różnych wariantach, możemy zaopatrzy się w podnośnik niski, który świetnie sprawdzi się przy samochodach osobowych, lub podnośnik wysoki – idealny do aut dostawczych i tym podobnych. Dzięki swojej dwustopniowości możemy umieścić samochód na pożądanej przez nas wysokości, na której będzie nam łatwiej zająć się naprawą auta.

Podnośniki znacznie ułatwiają pracę w warsztatach samochodowych, ale także podczas domowych czynności dotyczących naszego auta. Dzięki nim możemy umieścić samochód na stałej, wygodnej dla nas wysokości i, na przykład, wymienić koło lub zając się konserwacją progów.