Profesjonalna chmura Microsoft

 

Przechowywanie danych na dyskach twardych, pendrive czy płytach powoli przestaje być popularne. Dzieje się tak głównie z tego powodu, że popularność zyskują chmury, które umożliwiają przechowywanie danych. Do danych umieszczonych w chmurze mamy bardzo łatwy dostęp. Jedyne czego potrzebujemy żeby mieć dostęp do danych w chmurze to dostęp do sieci.

Przechowywanie danych w chmurze

chmura microsoft exchangeKilka lat temu pojawiła się technologia związana z magazynowaniem danych w chmurach. Dla wielu osób ciągle jest to kwestia zbyt nowoczesna i uważana za zbyt mało bezpieczną. Niemniej jednak chmura Microsoft Exchange jest w stanie zapewnić jej użytkownikom stuprocentową gwarancję bezpieczeństwa danych. Usługa Exchange zawiera w sobie zaawansowane funkcje ochrony danych dzięki czemu możemy być spokojni o to, że ktoś nasze dane łatwo przechwyci i wykorzysta. Bardzo ciekawym i zarazem innowacyjnym rozwiązaniem jest to, że skrzynki pocztowe Windows Exchange posiadają wbudowane filtry antyspamowe. Potrafią one skutecznie filtrować otrzymywane przez nas wiadomości elektroniczne przez co zmniejszamy ryzyko narażenia naszego komputera na infekcje. Firma Microsoft jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwo danych zebranych w chmurze na poziomie zbliżonym do stu procent. Jest to więc bardzo dobry wynik, który świadczy o tym, że inżynierowie z branży IT pracujący w firmie Microsoft potrafią obmyślać rewelacyjne algorytmy psujące plany hakerów czyhających na zbyt słabe zabezpieczenia.

Ogólnie rzecz biorąc duża liczba serwerów omawianej firmy pozwala na łatwe odzyskiwani danych z kopii zapasowych. Takie kopie tworzone są systematycznie dlatego mamy pewność, że awaria serwerów nie spowoduje utraty naszych cennych danych. Z usług firm hostingowych korzysta już kilka milionów przedsiębiorców z całego świata.