Praktyka jako elektryk

Coraz częściej słyszy się, że prawdziwych elektryków już nie ma i trochę prawdy w tym jest, ale kogo za to winić? Ja poszedłem właśnie do technikum elektrycznego, ponieważ widziałem w tym jakiś swój pomysł na siebie. Od zawsze lubiłem się bawić tym i uważam, że nie miałem wyjścia.

Praca jaką wykonuje elektryk

elektrykTechników elektrycznych w Warszawie trochę jest, jednak pójść do byle jakiego też nie jest żadną sztuką. Dlatego dzisiaj jestem uczniem drugiego najlepszego technikum elektrycznego w Warszawie na Ursynowie. W trzeciej klasie technikum przeszedł czas na praktyki zawodowe. Jest to bardzo oczekiwany czas, ponieważ jest to często pierwszy kontakt z realnym zawodem jaki później wykonujemy. Jako elektryk Ursynów poszedłem na praktyki do firmy, która po prostu świadczyła usługi elektryczne od wkręcenia żarówki do kładzenia kabli do oświetlenia ulic. Moim pierwszym zadaniem było podłączenie płyty indukcyjnej. Jak ja się tego bałem. Niby robiłem już to wcześniej u babci, ponieważ chciała sobie to kupić, jednak nigdy nie robiłem tego w firmie. Co ciekawe ludzie nawet nie patrzyli, czy robię to dobrze czy nie. Miało być po prostu zrobione. Na całe szczęście poszło dobrze. Później musiałem zamontować włączniki schodowe, gdzie jak się okazuje to również nie jest taka prosta sprawa.

Na pewno dużo trudniejsza od podłączenia płyty indukcyjnej, chociaż i z tym poszło. Później już było z górki. Większość prac opierała się praktycznie na tym samym, no i nie oszukujmy się, miesiąc, to nie jest jakoś specjalnie długo.