Pozycjonery różnego typu

Szukanie produktów do fabryki nie jest łatwym zadaniem. Zazwyczaj trzeba wybierać między tym co dobre, tym co tanie i tym co jest dostępne w naszym kraju. W fabryce w jakiej pracuję często potrzebujemy nietypowych rozwiązań. Sprawdzałam części z Niemiec i Japonii, by maszyny działały jak najlepiej.

Pozycjonery a sterowanie maszynami

elektropneumatyczne pozycjoneryTym razem też myślałam, że żeby kupić coś dobrego to będę musiała szukać tego na zagranicznych sklepach internetowych. Szef dał mi wolną rękę i nieograniczony budżet, sprawa miała zostać szybko załatwiona. Poszukiwane przeze mnie były elektropneumatyczne pozycjonery. To taka część która odpowiada za położenie maszyny i utrzymanie jej w jednej pozycji. Siłowniki powinny być niezawodne i wykonane z należytą starannością. Najczęściej wykorzystywane są pozycjonery cyfrowe, ale w naszej fabryce by się nie sprawdziły. My stawialiśmy na te elektropneumatyczne. Ustawienie pozycjonerów nie jest trudne i nawet osoby, które dopiero zaczęły pracę w fabryce mogą sobie z tym poradzić. Obsługa jest intuicyjna, a raz ustawiony pozycjoner powinien pozostawać we właściwej pozycji. Byłam pewna że nigdzie tego nie znajdę, ale od ostatnich zakupów pojawiła się na rynku zupełnie nowa firma. Ci nie tylko mieli pozycjonery elektropneumatyczne, ale dokładnie takie jakich mi było trzeba. I jeszcze w jak korzystnej cenie! Nie mogłam przegapić tak dobrej oferty sprzedażowej, zdecydowałam się na zamówienie.

Teraz zakupione przeze mnie pozycjonery już dotarły do fabryki i mechanicy mogli je zainstalować. Nie mieli z tym żadnego problemu, to bardzo profesjonalni pracownicy. Do produkty dołączona była także szczegółowa instrukcja obsługi odnośnie tego co należy zrobić przez pierwszym uruchomieniem maszyny z nowymi pozycjonerami.