Powierzchnie metalowe i srebrzenie

Powierzchnie metalowe są bardzo popularnym elementem w naszym życiu, praktycznie rzecz biorąc gdziekolwiek byśmy nie spojrzeli, tam znajdziemy metal. Cóż ciekawego możemy zrobić z metalem?

Srebrzenie i praca z metalem

srebrzenieJest parę ciekawych opcji, które zainteresują niejednego człowieka. Na dobry start pierwszą czynnością jest srebrzenie. Srebrzenie to inaczej pokrywanie metalowej powierzchni warstwą srebra, najczęściej mosiężnych, a także miedzianych. Czynność ta nie wymaga od nas zbyt dużego wysiłku fizycznego, lecz konkretnego skupienia, a także intensywnego używania lewej i prawej półkuli mózgu. Proces ten nie jest skomplikowany, jednakże bardzo czasochłonny. Kolejna ważna czynność, do której potrzebna jest metalowa powierzchnia to cynowanie. Cynowaniem nazywamy proces, w którym pokrywamy (tak jak w przypadku srebrzenia) metalową powierzchnię ochronną powłoką cyny. Następnym przedsięwzięciem jest chromowanie metalowych powierzchni. Chromowanie służy do zwiększania odporności danej powierzchni, a można to uczynić poprzez nakładanie na metalową powierzchnię powłokę chromu. Ostatnią czynnością, którą chciałbym wspomnieć jest niklowanie. Tak jak w poprzednich czynnościach, trzeba nałożyć na metalową powierzchnię powłokę, ale tym razem niklu. Niklowanie najczęściej stosuje się w celach antykorozyjnych lub także w celach dekoracyjnych.

Cztery przedstawione powyżej czynności można bez problemu znaleźć w internecie, obejrzeć filmik i przyjrzeć się jak dochodzi do tych wszystkich procesów, a także samemu ocenić, czy jest to prosty zabieg, czy też skomplikowany.