Pomysł na biznes – skład opału

Wiele osób szuka różnych oryginalnych pomysłów na to, jaki biznes otworzyć, ale jednak taki, żeby generowany był zysk. Wiadomo, że im lepszy biznes tym większy zysk, jednak mniejszy spokój i tak się to powoli kręci.

Skład opału to dobry biznes

skład opałuJa postanowiłem otworzyć skład opału, w jednej z miejscowości, pod Gdańskiem. Węgiel kamienny, brunatny, eko-gorszek i tak dalej, skład węgla musi być pełny w różne odmiany węgla, ponieważ klient ma różne wymagania. Jedni wolą właśnie węgiel brunatny inni kamienny. Jeden mocno kaloryczny, drugi trochę mniej i tak powoli się kręci. A czemu właśnie w miejscowości koło gdańska zdecydowałem się otworzyć takie skład opału? Ponieważ tutaj wbrew pozorom jest możliwość kupienia po niskiej cenie węgla wprost z transportów kolejowych ze Śląska lub z transportów statkami z Chin i innych rejonów świata. Niestety, węgiel z Chin, mimo że jest gorszy, to jest dość znacząco tańszy, co daje mu przewagę na naszym rynku, ponieważ większość ludzi po prostu woli zapłacić mniej nawet za gorszy opał. Czy ma to sens? Moim zdaniem, lepiej zakupić taki węgiel, który może i jest trochę droższy, ale jednocześnie odda nam więcej ciepła i dłużej to ciepło będzie trzymało. Tak szczerze powiem, że gdy sprzedaje węgiel, to staram się zawsze sprzedać ten Polski najpierw, jednak mimo tego, że nie narzucam aż takich cen, żeby mógł być choć trochę konkurencyjny, ponieważ ceny, jakie już do mnie przychodzą są zaskakująco wysokie i sam nie wiem, czy chodzi o to, żeby wykończyć nasz rodzimy przemysł górniczy, czy jest w tym jakiś hak. Na prawdę sam się dziwię temu, co często widzę. Marżę nieznacznie, ale jednak mam wyższą na węglu z Chin, chociaż to i tak jest ciągle tańsza metoda opału niż wybór Polskiego węgla.

Mam nadzieję, że to się kiedyś zmieni, chociaż kiedy? Tego nie wiadomo. Chciałbym, żeby nasz węgiel był konkurencyjny na światowym rynku, żeby kopalnie były wypłacalne, a nie tak jak to ma miejsce teraz.