Pompy ciepła

Pompy ciepła i zły dobór

Zawsze byłem bardzo oszczędnym człowiekiem i nie lubiłem marnować pieniędzy. Zwykle wybierałem więc najtańsze opcje, z nadzieją, że wytrzymają. Nigdy jednak nie zawiodłem się na tym sposobie i zaoszczędziłem sporo pieniędzy.

Pompy ciepła – warto słuchać specjalistów

Pompy ciepłaJednak w końcu miał nadejść czas kiedy się to nam mnie zemściło, ponieważ trzeba było wybrać droższą opcje. Było to kiedy zdecydowałem się na to, że przeprowadzę się poza miasto. Wiązało się to oczywiście z budową własnego domu, który sporo mnie kosztował. Chciałem bowiem taki, który zostanie stworzony według moich upodobań. Wiedziałem, że tylko w takim będę czuł się swobodnie i życie mi się jakoś ułoży. Kiedy dowiedziałem się o tym, że instalacje fotowoltaiczne w Bydgoszczy są w okazyjnej cenie, postawiłem w nie zainwestować. Zdawałem sobie sprawę, że w końcu to mi się zwróci. Nie miałem więc problemów z wydaniem sporej ilości pieniędzy na baterie słoneczne. Problem jednak pojawił się kiedy przyszło do wyboru systemu ogrzewania. Znajomy polecił mi, żebym przejrzał oferty na pompy ciepła Bydgoszcz i dobrał odpowiednią dla siebie. Poszedłem więc na rozmowę z konsultantem, ponieważ chciałem się dowiedzieć jaki model będzie dla mnie najlepszy. Nie wiedziałem, czy powietrzna pompa mi wystarczy, czy będę musiał zbierać na geotermalną. Konsultant powiedział mi, że jak na moje mieszkanie to wybrałby tą mocniejszą, ponieważ ta tańsza może nie dać rady. Różnica w cenie jednak była na tyle poważna, że zdecydowałem się zaryzykować i postawiłem na powietrzne pompy ciepła. Okazało się, że fotowoltaika mnie nie zawiodła, ale one już tak. Kiedy nadszedł sezon zimowy nie dawałem rady nagrzać mieszkania do odpowiedniej temperatury.

Musiałem więc wydać znacznie więcej pieniędzy, aby zamontować dodatkowy system grzewczy. Teraz już wiem, że trzeba było wziąć geotermalne pompy ciepła.