Pomocne sposoby przy menopauzie

Klimakterium jest normalnym etapem w życiu każdej kobiety. Tak określa się etap pomiędzy wiekiem, kiedy kobieta jest zdolna do prokreacji, a początkiem etapu starzenia się organizmu. Jest to zazwyczaj dość ciężki okres i warto sięgać wtedy po profesjonalną pomoc.

Skuteczna pomoc podczas menopauzy

skuteczny sposób na menopauzęNaturalny stan fizjologiczny, jakim jest klimakterium, polega na trwałym zatrzymaniu miesiączki. Najpierw cykl miesiączkowy staje się nieregularny, a następnie zanika całkowicie. Klimakterium to okres, kiedy pojawia się wiele uciążliwych dolegliwości fizycznych i psychicznych, dlatego przez wiele kobiet poszukiwany jest skuteczny sposób na menopauzę. Zmiany te spowodowane są przez spadek produkcji hormonów, takich jak estrogen i progesteron. Jednym z najskuteczniejszych sposobów z pewnością jest stosowanie hormonalnej terapii zastępczej. Jest ona oczywiście zapisywana po badaniu i konsultacji z ginekologiem. Wiele kobiet ją stosuje, ponieważ potrafi załagodzić nieprzyjemne objawy menopauzy, a jest ich sporo. Do najczęściej się pojawiających objawów w sferze fizycznej należy uderzenia gorąca, często połączone też z obfitym poceniem się. Mogą pojawiać się różne zaburzenia podczas oddawania moczu, do tego pojawia się suchość pochwy albo nawet jej zapalenia, przez co współżycie staje się bardziej bolesne. W nieco późniejszym wieku w wyniku klimakterium może się również pojawić osteoporoza. Niemniej uciążliwe są objawy psychiczne, jak bezsenność, stany lękowe czy nawet depresyjne, a także zmienność nastrojów.

Do tej pory jednym z najbardziej skutecznych sposobów, które pomagają przetrwać menopauzę, jest stosowanie hormonalnej kuracji zastępczej. Odpowiednia dawka hormonów w tabletkach, zapisana przez lekarza, pozwala w bardzo dużym stopniu złagodzić ciężkie objawy.