Poduszki pneumatyczne przeciodleżynowe

 

Osoba niepełnosprawna, która musi poruszać się na wózku inwalidzkim ze względu na jej dobro i wygodę powinna używać poduszki przeciwodleżynowej. Wskazanie to tyczy się dużego prawdopodobieństwa wystąpienia ran na skórze w miejscu styku ciała człowieka, a siedziska wózka. Taka poduszka jako środek ortopedyczny skutecznie zapobiega powstawaniu odleżyn i wszelkich innych uszkodzeń naskórka.

Zastosowanie poduszki pneumatycznej

poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowaPoduszka przeciwodleżynowa to wysokiej jakości produkt medyczny stworzony z myślą o osobach niepełnosprawnych. Służy głównie ludziom poruszającym się na wózku inwalidzkim, lecz także innym. Można ją podłożyć pod siedzenie człowieka nie tylko na wózku, lecz również na fotelu, krześle i innych miejscach, gdzie pozycja ta jest utrzymywana dłuższy czas. Nie każdy wie, że czasem wystarczy jeden dzień i tworzy się odleżyna. Rany te trudno wyleczyć, a proces gojenia ich jest długotrwały. Poduszkę pneumatyczną możemy nabyć w wielu miejscach. Poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowa jest specjalistycznym środkiem ortopedycznym w licznych przypadkach dofinansowywana przez odpowiednie instytucje osobom niepełnosprawnym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz osobom całkowicie niezdolnym do pracy i samodzielnej egzystencji. Znajdziemy ją w sklepach medycznych oraz na specjalnych stronach internetowych.

W ostatnim czasie wygodne stało się robienie zakupów w sieci, powstają liczne sklepy internetowe, w których można nabyć wiele potrzebnych rzeczy. Osoba niepełnosprawna jest już i tak pokrzywdzona przez los, więc musimy zadbać o jej dobro i prawidłowe funkcjonowanie, które pozwoli na utrzymanie dobrego stanu zdrowia. Poduszki takie są w różnych rozmiarach. Ich dobór odbywa się indywidualnie, w zależności od stanu chorego.