Podstawowe właściwości nitownicy pneumatycznej

 

Nitowanie jest od wielu dziesięciu lat jednym z najbardziej cenionych metod łączenia metali. Dzięki temu, że narzędzia pneumatyczne przeznaczone do nitowania są bardzo precyzyjne i trwałe, używają ich przedsiębiorstwa, które zajmują się profesjonalnym procesem nitowania. Nowoczesne urządzenia nitujące zapewniają przyjemną pracę, a ich niezawodność jest jednym z podstawowych powodów, dla których są one kupowane.

Nitownice pracujące dzięki układowi pneumatycznemu

nitownice pneumatyczneProces nitowania za pomocą takiego narzędzi musi przebiegać w płynny i szybki sposób. Nitownice pneumatyczne są więc wyposażane w wygodne rękojeści, które zapewniają pewny i wygodny chwyt podczas pracy. Profesjonalna nitownica obsługuje także nity o różnych rozmiarach. Mogą być to wersje 2,4 mm lub 4,8 mm. Bardzo ważnym elementem pracy nitownicy jest tłumienie uciążliwego hałasu. Dzięki tłumikom pracownik może wykonywać swoje czynności bez zmęczenia jednostajnymi dźwiękami. Profesjonalne nitownice występują także w specjalnych walizkach, które są wytrzymałe, i mogą służyć jako środek transportu maszyny. W walizce możemy też znaleźć akcesoria, które są niezbędne na przykład do uzupełniania oleju. Wiele modeli nitownic posiada także bardzo potrzebny system, który odsysa resztki nitów i powoduje, że nitowanie jest przeprowadzane w czystych warunkach. Resztki nitów są często wrzucane do specjalnego zbiorniczka.

Używanie nitownic pneumatycznych jest normą w wielu firmach. System pneumatyczny znacznie ułatwia pracę osoby przeprowadzającej nitowanie, a także odciąża mięśnie, które nie są narażone na ciągłe przeciążenia, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych nitownic. Dzięki czemu mamy do czynienia z niezwykłym komfortem pracy, który bezpośrednio przekłada się na wydajność.