Plac do street workout

Trening z własną masą ciała staje się coraz popularniejszym rodzajem aktywności fizycznej. Wielu adeptów siłowni przechodzi z treningu z ciężarami na trening z własną masą ciała. Ten rodzaj aktywności fizycznej cieszy się niebywałą popularnością, zarówno u młodzieży, jak i osób trochę starszych.

Urządzenia do street workout

street workout sprzętTrening z własną masą ciała niesie za sobą bardzo duże korzyści. Dzięki takiemu treningowi poprawiamy swoją kondycję fizyczną, a także wygląd naszej sylwetki. Taki trening jest dużo lepszy od treningów na siłowni, ponieważ podczas treningu na siłowni rozwijamy tylko i wyłącznie mięśnie, a dzięki treningowi street workout rozwijamy nie tylko mięśnie, ale także ścięgna. Ryzyko uszkodzenia stawów jest dużo niższe, niż w przypadku treningu z ciężarami. Właśnie dlatego tak wielu ludzi stawia na street workout sprzęt potrzebny do uprawiania tego sportu jest bardzo prymitywny, wystarczy nam kilka drążków i poręczy, a będziemy mogli wykonać pełnowartościowy trening całego ciała. To że do uprawiania tego sportu nie potrzebujemy wyspecjalizowanego sprzętu jest bardzo dużym plusem. Większe miasta posiadają specjalne place wyposażone w konstrukcje do street workout na których możemy ćwiczyć. Jeśli nie mamy możliwości uczęszczania na publiczny plac do street workout, to warto pomysleć nad organizacją prywatnego miejsca do takiego treningu. Wykonanie takiego placu nie jest trudne, ani drogie.

Wykonanie takiego placu nie zajmuje długo. Tak naprawdę wszystko możemy zrobić w czasie nie dłuższym niż dwa dni robocze. Koszt wykonania takie placu uzależniony jest od tego jak bardzo rozbudowany ma być nasz plac. Jeśli zdecydujemy się na niezbędne minimum, to powinniśmy się zamknąć ze wszystkich w kwocie dwóch tysięcy złotych.