Perfekcyjny manicure w domu

Zadbane paznokcie są atutem każdej kobiety i z pewnością należy odpowiednio dbać o paznokcie. Jest coś w pięknym manicure, ale jego koszt w salonie kosmetycznym może naprawdę duży. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze na manicure, będziesz potrzebować kilka elementów do zrobienia go w domu za ułamek ceny.

Jak zrobić doskonały manicure?

manicure kołobrzegUsuń najpierw uprzednio naniesiony lakier do paznokci. W razie potrzeby wskazane jest przyciąć paznokcie, a następnie delikatnie je uformować. Lekko zaokrąglony kształt paznokcia lub zaokrąglone krawędzie paznokci są najlepszym rozwiązaniem, ale możesz być tak kreatywna, jak chcesz. Unikajmy metalowych lub bardzo grubych pilników do paznokci, aby zminimalizować ryzyko odprysków. Zamiast tego wybierzmy kryształowy pilnik do paznokci, aby zapewnić równą powierzchnię, ale nie zapomnij, jeśli paznokcie są zbyt gładkie, lakier nie przywiera do paznokci i może się dosłownie ześlizgnąć od razu. Warto umieścić ręce w misce z ciepłą wodą i dodaj odrobinę delikatnego płynu do mycia twarzy lub szamponu do wody. Moczenie naskórka przed przycinaniem ma kluczowe znaczenie. Wskazane jest malowanie paznokci warstwami. Jeśli masz słabe lub kruche paznokcie, użyj podkładu wypełniającego do paznokci, aby uzupełnić paznokcie. Powłoka podkładowa chroni również paznokcie przed zabrudzeniem i zapobiega odpryskom. Możemy także w profesjonalnym salonie zrobić manicure kołobrzeg jest miastem, gdzie jest wiele takich miejsc.

Jeśli jesteśmy nowicjuszkami w malowaniu paznokci, użyjmy lżejszego odcienia lakieru, wszelkie błędy będą mniej zauważalne. Poświęć kilka minut na codzienne uzupełnianie manicure pojedynczą warstwą lakieru nawierzchniowego. Może to mieć ogromne znaczenie w utrzymaniu tego wyglądu i trwałości.