Oryginalne meble i łóżka dla dzieci

Wraz z mężem postanowiliśmy posprzątać na strychu u moich dziadków. Są to już ludzie starsi, dlatego przez wiele lat już tam nie sprzątali. Doszliśmy do wniosku, że będzie to idealny prezent na dzień babci i dziadka. Jednak zadanie okazało się nie lada wyzwaniem. Gdy tylko weszliśmy zobaczyliśmy ogrom pracy jaki nas czeka.

Zapomniane biurko i łóżka dla dzieci

łóżka dla dzieciNa strychu było prawie wszystko. Cała duża ściana była zastawiona kartonami, a pod oknem stały meble dziecięce. Zabraliśmy się więc do pracy aby nie marnować czasu. W pierwszym kartonie po którym sięgnęliśmy były stare fotografie dziadków. Było to niezwykłe zdjęcia. Wyjęte jakby z innej epoki, uwiecznione na nich było bardzo wiele wydarzeń. Zdjęcia były podniszczone jednak nadawało im to jeszcze więcej uroku. Postanowiłam ułożyć je w pięknym albumie, dzięki temu nie będą dalej niszczeć i będą wyglądać klasycznie. Babcia z dziadkiem byli zaskoczeni efektem. Dawno już zapomnieli o tych starych fotografiach. W kolejnym kartonie była złożona szafa dla dziecka, postanowiliśmy ją wyrzucić gdyż była nadgryziona przez korniki. W jeszcze jednym pojemniku stały stare garnki babci. Jednak były całe osmolone i nie nadawały się już do użytku. Oddaliśmy je więc na złomowisko dzięki czemu zyskaliśmy trochę gotówki. Gdy doszliśmy do przeciwległej ściany zauważyliśmy prześliczne biurko dla dziecka. Miało ono taki urok, że postanowiliśmy zabrać je do naszego domu. Pomyśleliśmy, że będzie idealne dla naszego syna. W kolejnych kartonach było wiele niepotrzebnych rzeczy. Jak stare ubrania czy też gazety. Bez zastanowienia wyrzuciliśmy te rzeczy, aby nie zajmowały więcej miejsca. Na strychu znalazło się wiele przedmiotów z mojego dzieciństwa. Takie jak łóżka dla dzieci, rowerek, zabawki. Dziadkowie byli w szoku, że te stare meble dla dzieci nadal tam były.

Sprzątanie tego strychu zajęło nam sporo czasu. Jednak pozostawiliśmy czystą i ogarniętą przestrzeń. Dziadkowie nie kryli wzruszenia, że tak ładnie posprzątaliśmy i dzięki temu zwolniło im się tyle przestrzeni. Przypadek ten pokazał nam, że warto doprowadzić przestrzeń do takiego porządku.