Ochrona środowiska w praktyce.

Coraz częściej słyszymy jak ważna dla wielu firm jest ochrona środowiska, niestety w praktyce okazuje się, że większość z nich nie stosuje recyklingu, nie mówiąc już o racjonalnym wykorzystaniu akcesoriów biurowych.

Jak wygląda w praktyce ochrona środowiska?

Bateria słoneczna, fotowoltaikaMimo, że większość z tych firm ma swoje dokładne wytyczne to jednak ciężko zmienić jest długoletnie nawyki pracowników. Nawyki te przyjmują tez nowe pokolenia pracowników, walka ta jest ciężka i nierówna ale dzięki temu, że w szkołach zwraca się uwagę na wychowanie ekologiczne coraz częściej mamy możliwość spotkania się z nietypowymi rozwiązaniami dla firm. Oczywiście pracownik zarażony wizją ekologii wraca do domu i co? I jest tragedia, okazuje się, że mało kto segreguje śmieci, gdyby nie zbieranie plastikowych kapsli na zbiórki charytatywne to mało kto odkręcałby je od pustych butelek. Na szczęście pewne rozwiązania systemowe coraz bardziej zachęcają do korzystania z ekologicznych rozwiązań. Nie tylko opłacalne jest segregowanie śmieci mając dom, mniejsza ilość śmieci a większa śmieci segregowanych czasami procentuje zniżką w firmach odbierających śmieci. Coraz częściej widzi się, że posiadacze domków jednorodzinnych korzystając z odnawialnych źródeł energii, fotowoltaika śląsk produkuje im prąd, pompa ciepła ogrzewa dom. Takie panele fotowoltaiczne potrafią przez większość słonecznego dnia wyprodukować tyle prądu, że będziemy korzystać z niego cały dzień i noc a resztę możemy odsprzedać lokalnemu dostawcy prądu.

Można na tym niewiele zarobić, ale kupując instalacje dzięki programowi prosument możemy zyskać nawet 40% wartości instalacji.