Obramowanie dla obrazów

Piękny obraz to nie tylko talent artysty, ale także odpowiednie płótno, krosna oraz ramy. Dlatego przy tworzeniu obrazu czy nawet jego zakupie, warto zadbać o odpowiednią ramę, która nie tylko stanowi dopełnienie całości i pięknie wygląda, ale także chronić obraz przed zniszczeniem. Jak wybrać odpowiednią ramę? 

Piękne ramy do każdego typu obrazu

ramy malarskieSam obraz to nie wszystko. Odpowiednie ramy malarskie mogą sprawić, że obraz będzie prezentował się jeszcze piękniej. Jednak nieodpowiednio dobrane mogą sprawić, że straci cały swój urok. Ramat o przede wszystkim element, który chroni obraz przed zniszczeniem. Jednak oprócz tego nadaje mu odpowiedniego wyglądu, może sprawić, że wygląda jeszcze piękniej, ale żeby tak było musi być dopasowany do charakteru obrazu. Jak jednak dobrać odpowiednią ramę do naszych malunków? Do obrazów olejnych przedstawiających sceny historyczne najczęściej wybierane są profile klasyczne, złote, często wykończone szlagmetalem. Do obrazów olejnych nowoczesnych warto wybrać proste wzory ram, które nie będą odwracać uwagi od obrazu i będą stanowić odpowiednie dopełnienie całości. Warto także zwrócić uwagę na to, że ramy nie są używane jedynie do obrazów malarskich, ale także szkiców, zdjęć a nawet zwykłych luster. Dzięki dobraniu odpowiedniej ramy do każdego z tych elementów, możemy sprawić, ze nawet najprostsza rzecz stanie się dziełem sztuki. Ponadto ramy same w sobie mogą być używane jako element dekoracyjny. 

Aby odpowiednio dopełnić całości obrazu, należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią ramę. Jest to element niezbędny zarówno pod względem estetycznym jak i praktycznym – nie tylko nadaje odpowiedniego wyglądu, ale także chroni obraz przed uszkodzeniami. Dlatego też do każdego typu obrazu – nie tylko malarskiego – warto dopasować odpowiednią ramę.